Сьогодні, у вирі інформаційного вибуху, нам на очі щодня потрапляють мільйони символів та тисячі слів. У такому хаосі інформації важливо вміти обирати потрібне і вагоме. Оскільки час зараз дуже ціниться, варто навчитись писати дуже влучні слова та тексти, котрі із назви, з першого рядка зможуть зацікавити читача і підказати йому, що це саме та потрібна інформація.

З чого почати?

Перед тим, як починати писати необхідно визначити тему, а також мету та завдання, які необхідно вирішити у статті.

Зацікавити читача з перших рядків – важливе завдання кожного автора. Існує певна хитрість: заголовком заманити читача, а в перших рядках подати найважливішу інформацію. Перевага такого способу написання текстів у тому, що ця інформація краще засвоюється, натомість поміж основного тексту всередині статті вона розсіюється.

Структурованість тексту

Другим важливим моментом у написанні статті є його триєдина структура: вступ, основна частина, висновок. У вступі подаємо актуальність теми. Важливо одним реченням або абзацом зацікавити читача і спонукати його до прочитання усієї статті.

В основній частині необхідно широко розкрити основну тему статті. Тут варто вдаватися в деталі, наводити конкретні приклади, причини та наслідки процесів, що стосуються теми статті.

Підсумовуючи викладену інформацію, робимо невеликий висновок. В останньому абзаці варто проаналізувати увесь викладений матеріал і підтвердити важливість вищеописаної теми.

Читацька аудиторія

Коли починаєш писати статтю важливо знати, на якого читача вона буде орієнтована, оскільки для людей різного віку та статусу слід підбирати відповідні ключові слова та словосполучення. Аргументи та переконання щодо змісту статті також різняться для різного роду читача.

Прості речення

Для сприйняття і розуміння найкраще підходять прості речення. Аби текст краще сприймався, варто складні речення розбивати на кілька простих. У такому випадку інформація краще засвоюється читачем.

Загальна лексика

При написанні статей не бажано часто вживати вузьку термінологію. Добре вживати синоніми, аби текст не здавався сухим. Однак, відповідно до тематики, стаття повинна містити ключові слова, які несуть прямий зміст.

Контрольна перевірка

Ви виклали свою думку, маєте перед собою готову статтю. Попереду – орфографічна та синтаксична перевірка. За часових можливостей добре статтю відкласти хоча б на наступний день. Уважно перечитати, виправити помилки.

Треба вміти подивитись на свій текст очима незалежного читача. У такому випадку звертаєш увагу на моменти, які, можливо, будуть незрозумілі читацькій аудиторії, маєш можливість виправити їх.

Навчитись писати хороші статті можна тільки за хорошої практики. Головне – писати правдиві лаконічні аргументовані тексти, висловлювати власну думку і всіма вищеописаними способами доносити її до читача.

Автор: Marelin

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter