Що таке SEO-текст?

SEO – це абревіатура від «search engines optimization”, що у перекладі означає «оптимізація для пошукових систем».

З цього випливає, що SEO-текст – це особливий вид статей, оптимізованих у відповідності з пошуковим запитом та створених з точки зору корисності для потенційного читача.

Головною відмінністю таких статей від звичайних є наявність потрібної кількості ключових слів, за якими цей текст просувається в пошукових системах. Відрізняється і їх ціна: для оптимізованого тексту вона буде вищою, ніж для звичайної статті, адже його створення потребує більше часу та особливих навичок.

Мета SEO-статті – потрапити на верхні позиції у пошуковій видачі. Тому інша їхня назва – пошуковий ТОП.

Як пишуться такі статті? Основні вимоги, правила та рекомендації

При написанні такого матеріалу слід буквально дотримуватись вимог замовника. Замовлення SEO-тексту складається з таких основних пунктів:

  • Список ключових слів та їх кількість у тексті (або їх відсоток).

  • Вимоги до стилю статті та обсяг тексту (кількість знаків, слів, сторінок).

Не зважаючи на деякі відмінності, до всіх статей, в тому числі SEO, пред’являють ряд стандартних вимог:

  • Унікальність. Для написання такої статті має бути використаний оригінальний матеріал.

  • Інформативність. Основне завдання статті – задовольнити запит читача, тобто дати їм потрібну, а, головне, корисну інформацію. Варто прибрати з тексту слова та вирази, які не несуть в собі сенсу або необхідної інформації.

  • Читабельність. Поданий матеріал повинен легко сприйматись. Не слід зловживати складнопідрядними реченнями та складними зворотами, часто використовувати терміни та поняття. З цією ж метою варто структурувати текст, зробити його максимально візуально привабливим.

При написанні оптимізованого тексту додається ще одна вимога – найголовніша: правильно вписати ключові слова та фрази (ключі).

Ключі необхідно розподіляти рівномірно і використовувати їх у помірній кількості, щоб не перевантажити ними текст. Важливо, щоб у тексті вони виглядали природно, підходили до нього за змістом.

Для складних запитів використовуються знаки пунктуації: кома, двокрапка, дужки, лапки, крапка з комою. Крапку, знак запитання та знак оклику не вставляють – вони розбирають ключ на дві частини.

Кількість ключів у тексті обумовлюється при замовленні іноді замовник не дає точну їх кількість, а лише відсоток від загального обсягу тексту. У такому випадку ці дані потрібно вираховувати самостійно.

Ключові слова також входять в теги, які призначені для створення структурованої веб-сторінки. Це сприяє виходу такого сайту у ТОП.

Якщо ви хочете написати якісний професійний SEO-текст, дотримуйтесь кількох простих, але дієвих рекомендацій:

  1. Аналізуйте статті конкурентів. Перед тим, як почати писати SEO-статтю, прочитайте статті на потрібну вам тему на інших сайтах. Це допоможе зрозуміти, що саме цікавить читача, яка подача матеріалу їм найбільш близька та доступна.
  2. Структуруйте текст. Структурованість тексту трохи розширює поняття читабельності: вона полегшує сприйняття статті читачем і допомагає їй просуватися в ТОП. Структурувати текст можна використовуючи підзаголовки, виділення жирним шрифтом, курсивом. Також допоможуть картинки, таблиці, схеми, графіки – все це розвантажить текст, а, отже, полегшить сприйняття матеріалу. Бажано, щоб загальний обсяг тексту не перевищував рекомендований ліміт у 2–4 тис. символів без пробілів. Але, якщо матеріал цікавий і доцільний, то ці рамки можна вважати умовними.
  3. Обирайте корисну та цікаву інформацію. Задовольнити запит читача є головною метою написання SEO-статті. Тому вона має містити максимум конкретної, корисної та актуальної інформації, яка буде цікава читачу, тобто відповідатиме його запиту.
  4. Перевіряйте свою статтю.Для підвищення ефективності своєї роботи та для створення дійсно професійного і якісного SEO-статті необхідно використовувати спеціальні програми для оптимізації текстів. З їх допомогою можна перевіряти та коригувати власну статтю.

Аналіз SEO-тексту включає такі основні параметри:

  • кількість символів з пробілами, без них;

  • кількість слів;
  • орфографія – виявляють наявність помилок у тексті;
  • унікальність тексту – відсоток оригінального матеріалу у статті;
  • його заспамленість – кількість пошукових ключів у тексті;
  • кількість води – відсоток стоп-слів, фразеологізмів та інших слів, які не несуть смислового навантаження.

Для чого потрібні SEO-статті?

Метою створення таких текстів є оптимізація матеріалу для пошукових систем та виведення веб-сайту, на якому він розміщений, в ТОП. Тобто, SEO-стаття використовується як інструмент для просування веб-сайту. Вона допомагає сторінці знаходитись у видачі на перших позиціях. Такий веб-сайт відвідує більша кількість людей – він стає популярним, що, у свою чергу, підвищує його прибутковість.

Автор: CopyOk

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter