Ви вирішили стати копірайтером. Таке рішення не є спонтанним, ви добре все обдумали та зважили. Та тут одразу постало основне питання - скільки я зможу заробити? Звісно, хочеться все і одразу, адже в інтернеті купа відгуків про роботу копірайтером: гроші просто падають з неба, можна одразу починати купатися в золоті, відпочивати в Єгипті чи купити найдорожчий телефон… Ви помріяли, уявили себе на пляжі, вхопили краплинку натхнення і гайда шукати роботу!

Де і за скільки може працювати копірайтер?

Перше, з чого починають всі копірайтери - біржа. Таких бірж є досить багато, всі здебільшого орієнтовані на Росію або російськомовні тексти та проводять оплату і вивід коштів у рублях. Трохи незручно для українського користувача, та виходу немає, потрібно розбиратися. Хтось все ж знаходить українські біржі контенту типу uatxt.

Підібравши собі поле для роботи, копірайтери переходять до другого етапу - виконання замовлень. І тут всі початківці стикаються з проблемою: писати тексти за 10 гривень за тисячу знаків не хочеться, а за більшу ціну замовники новачків не беруть. Виникає основний страх - страх високих цін. Ви починаєте виконувати замовлення за мінімальну ціну, розумієте, що відпочинок у Єгипті і новий телефон на початку кар’єри не більше ніж казки, але продовжуєте працювати, заробляючи перші гроші. Проходить час, ви набираєтесь досвіду, маєте багато замовників і цілком могли б підняти ціну на свої послуги, але боїтесь: а що, якщо мене більше не замовлятимуть, що, якщо замовники знайдуть когось, хто бере менше грошей? Це починає лякати і ви стоїте на місці замість того, щоб розвиватися як кваліфікований спеціаліст.

Як здолати страх і підняти ціни на свої послуги?

Страх це сильний ворог кожного копірайтера. Коли хочеться підняти ціну на послуги, він тут як тут: ні, ти не готовий! Ні, зупинись! Ні, тобі більше ніхто не довіриться! Стій на місці! Такі лозунги живуть в голові кожного копірайтера і кожен бореться з ними своїм методом: хтось просто не звертає уваги, хтось все детально аналізує та в кінці розуміє, що причин для страху немає, але є і ті, хто здається. Щоб не бути серед найслабших проявіть силу духу, здолайте невпевненість та страх і сміливо піднімайтеся вгору по кар’єрній драбині!

Щоб заробляти більше і стати хорошим та високооплачуваним копірайтером, варто дотримуватися простих порад:

  • Не переоцінюйте себе. Вам може здаватися, що після першого успішно виконаного замовлення ви вже можете називатися чудовим спеціалістом та писати тексти за 100 гривень за тисячу знаків, але не поспішайте, все попереду. Тверезо оцінюйте власні сили: якщо ви піднімите ціну на послуги, від вас будуть очікувати більшого, тож проаналізуйте, чи насправді ви до цього готові.
  • Після аналізу подумайте - яку ціну ви можете встановити за послуги? Якщо до цього ви працювали за 20 гривень, піднімати ціну одразу до 100 не дуже розумне рішення, адже все має бути поступово: підніміть спочатку до 30, ще за місяць до 40 і вже через рік, набравшись досвіду ви зможете працювати навіть за 100 гривень.
  • Не бійтеся дорогих замовників. На біржі траплятимуться замовники, що пропонують роботу за доволі високу оплату. Брати такі замовлення на початку кар’єри не варто, адже ви можете не впоратися, проте за декілька місяців роботи, коли ви зможете впевнитись у власних силах, сміливо беріться за подібну роботу. Якщо зможете впоратися і замовник залишиться задоволеним, ваш рейтинг стрімко виросте, а кількість “дорогих” замовлень точно збільшиться.
  • Пам’ятайте, що багато замовників не довіряють дешевим спеціалістам. В ціні варто завжди знайти золоту середину. Кожна людина знайома з думкою про те, що дешеве не завжди якісне, тому продаж текстів за малу ціну не  призводить до збільшення замовників. Невелика ціна на текст працює лише на початку кар’єри, з часом її просто необхідно збільшувати, інакше вас і надалі будуть сприймати як недосвідченого спеціаліста.

Мотивувати копірайтера можуть і замовники. Більшість з них бажає мати одного постійного спеціаліста, який би виконував потрібні завдання. Працювати з одним і тим самим замовником простіше і для копірайтера, адже він точно знає його основні вимоги та побажання. Якщо замовник розуміє, що копірайтер йому підходить, що він може співпрацювати з ним постійно і не хоче віддавати хорошого спеціаліста ще комусь, то пропонує підняти ціну на послуги. Копірайтер, звісно ж, погоджується і всі залишаються у виграші.

В цілому, страх високих цін для копірайтера буде існувати постійно. Та варто пам’ятати, що хорошому спеціалісту завжди є куди рости. Бути крутим копірайтером нелегко, для цього потрібен досвід, відповідні знання та навички, але немає нічого неможливого. Головне, аналізуйте та тверезо оцінюйте власні сили і не бійтеся піднімати ціну на послуги, адже ви хочете таки купити новий телефон і поїхати до Єгипту?

Автор: Tatka23

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter