Від того, скільки разів повторюється слово, залежить показник «нудотності» тексту. Підрахунок ведеться у відсотках. Наприклад, у вашій статті на 5000 слів, іменник «шоколад» повторюється 40 разів, отже, показник заспамленості буде дорівнювати 12,5%. Використовувати даний індекс почали з 2006 року.

Тексти аналізують за двома показниками:

  1. Академічна нудотність — це показник, який визначається шляхом аналізу використання слів до розміру роботи. Тобто, слово «кухар» згадане 9 раз у тексті обсягом 12 000 символів оцінюється 9Х100 / 12000 = 7,5% за показниками нудотності. Показники академічної нудотності, у різних сервісах з аналізу текстового матеріалу, визначаються різними індексами. Хорошій роботі дають у межах сорока п'яти відсотків по Text.ru, у діапазоні від семи до дев'яти відсотків по Advego, у межах семи відсотків по Міратексту.
  2. Класична нудотність тексту вираховується як квадратний корінь з-поміж вживань слова в статті. Наприклад, термін «вилка» було використано 9 разів у тексті, потрібний показник дорівнюватиме в результаті 3. Показник класичної нудотності в «правильній» статті не повинен бути понад 7%.

Дотримання низьких показників спаму є необхідним сайту в боротьбі за топові позиції у видачі пошукових систем.

Методи зниження академічної нудотності:

Для збереження цього показника в «зеленому» діапазоні, є кілька способів. Можна замінити терміни, використовувані багаторазово. Рекомендується використовувати сервіси з підбору синонімів. Важливо не перестаратися, є ризик випасти з контексту.

Другий спосіб полягає у збільшенні розміру статті. Так може бути не у всіх випадках. Якщо ви пишете опис товару для магазину в 500 слів, неможливо розширити його до 2500. У цій ситуації зверніть увагу на число ключів зазначених у тексті, якщо в кількості 5 шт., то таке можливо. Інакше вийти на низькі показники спаму не можливо.Слід пам'ятати, що показники нудотності не можуть дорівнювати нулю.

Способи боротьби з класичною нудотністю:

Існує просте правило, не використовувати одне слово більше ніж 15 разів за один словесний виклад. Програми перевірки ядра допоможуть легко встановити частотність використання слів, знизити частоту можна зменшивши число їх вживання.

Як перевірити нудотність текстового матеріалу:

Можна зробити це самому інтуїтивному рівні, захламлений текстовий матеріал буде різати око, нудотність негативно впливатиме на сприйняття. Однак, це не найкращий і не найзручніший спосіб. Інтуїція не надійна подруга, і після 5-6 текстів очі «замилиться». За умови професійного заняття копірайтингом зручніше працювати з автоматичними сервісами-аналізаторами, які дозволяють перевірити нудотність текстового матеріалу.

Топ 3 сервіси для перевірки нудотності тексту онлайн:

  1. Адвего — найстаріший сервіс, який використовується для аналізу семантичного ядра. Він дуже популярний у замовників. Його перевага у відсутності необхідності встановлювати будь-які програми, результат відомий буквально за лічені секунди. Перевірка проводиться на однойменній вкладці. Матеріал копіюється, вставляється у відповідну область, потім запускається процес перевірки.
  2. При аналізі тексту на рівень захламленості за допомогою Text.ru нормою вважається 50%, для особливо вибагливих клієнтів використовується показник у 40%. Аналіз тексту доступний на однойменній вкладці. Перевірка виконується дуже просто — вставляється текст в робоче поле і натискається відповідну для даної операції кнопку. Уживання слів визначається за допомогою фіолетового індикатора. Чим темніше фіолетовий колір, тим частіше використання того чи іншого слова. За допомогою такого роду статистики зручно перевіряти статтю на тавтологію. У порівнянні з іншими сервісами Text.ru працює набагато повільніше.
  3. Сервіс pr-cy.ru використовує для аналізу закон Ціпфа, який працює за принципом розрахунку частотності використання ключа виходячи з розміру статті. Наприклад, іменник «ковбаса» виявиться на 3 місці, якщо його повторення зустрічаються у 3 рази рідше, ніж в інших ключів.  Перевірка написаного проводиться таким способом: необхідно на вкладці «інструменти» знайти пункт «аналіз Ціпфа». Можна перевіряти як документ, так і сторінку сайту. Мінімальний розмір текстівки для перевірки 100 слів, максимальний 15 тисяч. Якщо отримана цифра в межах 7%, текст написаний відмінно, і пошуковик його легко виявить. Кольором позначаються рекомендації. Зелений колір рекомендує додати вживання слова, червоний — зменшити. Але тут не обійтися без «підводних каменів» - у разі аналізу сторінки сайту і словесного матеріалу показники заспамленості будуть серйозно відрізнятися. При аналізі сайту враховуватися буде весь текст на сторінці, у тому числі й слова меню, у загальному, все, що бачить користувач. Зручність і комфорт для копірайтера полягає у можливості використання навігації, розвинених статистичних інструментів. Сервіс зручний для перевірки словесного матеріалу.

Для того, щоб не витрачати зайвий час на правку матеріалу автору слід уважно фільтрувати потік думки. Після невеликого блоку написаного тексту потрібно зупинитися і подумати, чи немає повтору.

Боротися з нудотністю тексту допомагають перерви, читання. Читати можна будь-яку літературу, наукову, художню, так відбудеться відволікання від теми, і в голові будуть з'являтися свіжі фрази.

Не можна легковажно ставитися до показника нудотності тексту. Якщо ви займаєтеся копірайтом, то неувага до спаму призведе вас до втрати репутації. Якщо ж ви працюєте з сайтами, то неувага до нудотності статті призведе в результаті до того, що ваш продукт не дійде до користувача.

Працюйте з семантикою текстового матеріалу в процесі написання статті, якщо відчувається хоча б невелика неприродність. «Погратися» з показниками заспамленості на користь зменшення або збільшення можна завжди, головне вчасно це побачити.

Автор: valeriaaa02

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter