Усім нам відома приказка «Не помиляється лише той, хто нічого не робить». Однак, саме грубі або систематичні помилки не дають початківцям досягти успіху та є причиною розчарувань у професії. Які саме? Як вони виникають? У цій статті ми розглянемо хибні установки щодо самої професії копірайтера та найтиповіші помилки при написанні текстів.

Ставлення до професійної діяльності

Найголовніша причина невдач початківців – нерозуміння специфіки професійної діяльності копірайтера. Навіть якщо ви пишете вірші, робите чудові художні або, навпаки, детальні технічні описи, це ще не гарантія успіху. Текст копірайту — стислий виклад фактів без «води», розлогих художніх описів, зрозумілий, простий, чітко структурований, легко прочитуваний. Не вмієте так? Необхідно вчитися, для цього є багато можливостей.

Відсутність бажання вчитися та розвивати професійні вміння. З поширенням комп’ютерних технологій зростає кількість тих, хто хоче працювати у фрілансі. Неможливо витримати натиск конкурентів без постійного розвитку та самовдосконалення.

Безвідповідальне ставлення до роботи. Невчасно подана стаття, невідредагований текст, граматичні помилки – і ви у хвості рейтингу. Пам’ятайте! Фріланс не для лінивих.

Неправильна подача матеріалу. Наявність граматичних, пунктуаційних чи стилістичних помилок, нехтування структурою та оформленням тексту.

Відсутність зворотного зв’язку із замовником. Здорова критика веде до професійного зростання, а найкраще бачить недоліки особа, зацікавлена у результативності вашої роботи.

Неправильне оцінювання своєї роботи. Початківець повинен розуміти, що спочатку доведеться працювати за найнижчими тарифами. Однак, із ростом професіоналізму треба піднімати вартість своєї роботи, інакше й надалі залишитесь початківцем.

Продаж одного матеріалу кільком покупцям – недопустимий. Незавершені тексти. Часто саме вони стають причиною розчарувань. Знайдіть сили для завершення робіт і швидко з’являться ідеї, куди їх продати.

Типові помилки у роботі з текстами

  1. Невдалий заголовок: надто довгий, незрозумілий або шаблонний відбиває бажання читати далі. Заголовок, як гарно оформлена страва у ресторані, розпалює апетит і цікавість до самого продукту.
  2. Перший абзац разом із заголовком мотивує до прочитання всього тексту. Тому ви маєте показати максимально чітко, що саме тут ваш читач/клієнт знайде необхідну інформацію для вирішення своїх проблеми.
  3. Недостатня обізнаність у темі. Брак знань видає непрофесіоналізм і напряму впливає на ваш рейтинг. Поставте собі за мету досконало розібратись у темі, про яку пишете.
  4. Розмитість або відсутність головної думки безпосередньо визначає якість роботи. Це скелет, на який опирається структура контенту, оскільки без чітко визначеної головної думки зміст здається «водянистим» і розмитим, як хмарина. Прочитавши правильно написаний текст, головну думку можна сформулювати одним реченням.
  5. Складність тексту. Намагайтеся писати просто, чітко викладаючи думки, з мінімальною кількістю (якщо це можливо) складних професійних термінів. Згадайте роки навчання, коли найкращим педагогом був той, хто міг пояснити складний матеріал простими словами. Хочете досягнути успіху — зробіть цей критерій своїм постійним орієнтиром.
  6. Написання текстів «для всіх». Важко зразу охопити проблеми усіх людей і запропонувати єдиний шлях їх вирішення. Ефективніше визначити свою цільову аудиторію і писати саме для неї. Так ви найточніше окреслите «больові точки» та способи їх обійти.
  7.  
  8. Неструктурований текст без абзаців, списків, виділених ключових слів або фраз відбиває бажання читати далі.
  9. Надмірна кількість довгих речень або їх повна відсутність. В одному випадку текст буде складним для розуміння, в іншому – примітивним.
  10. Відсутність конкретних даних (цифр, статистичних даних, дат, фактів). Оперування конкретними даними викликає більшу довіру до контенту, ніж текст із розпливчастими «у більшості випадків», «часто», «декілька» чи «іноді».
  11. Невідредагований текст. Якщо у вас немає редактора, обов’язково покажіть написане грамотним знайомим. Людина зі свіжим поглядом швидше помітить недоліки написаного.
  12. Надмірне використання професійної лексики. Намагайтесь при створенні контенту замість складних професійних термінів (де це можливо) вживати відомі усім синоніми, особливо коли пишете для широкої аудиторії.
  13. Загальноприйняті кліше, які зустрічаються на кожному кроці та всім набридли.
  14. Відсутність унікального контенту. При теперішньому доступі до різноманітної інформації споживач не схоче читати те, що вже неодноразово зустрічав.

Сподіваємось, викладена вище інформація допоможе навчитися оформляти ваші думки в оригінальні тексти та швидше досягти професіоналізму.

Автор: Selena

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter