Символи, терміни, теми - ключові слова у діяльності копірайтера. Поруч з ними ще кошти, певні зусилля і, звісно, її величність інтелектуальна власність, яка банально продається, виходячи з умов ринку. Окреслити плюси та мінуси роботи копірайтера надзвичайно важливо, особливо для тих, хто планує спробувати себе у цій справі.
Беззаперечний плюс - кошти, які всім надзвичайно потрібні і які реально заробити на копірайтингу, як у ролі штатного працівника певної компанії, так і будучи фрілансером у пошуках додаткових ресурсів. Рекламні оголошення в інтернеті, звісно, можуть створювати враження "легких грошей", проте, щоб гарно заробляти, копірайтеру потрібно докласти добрячих зусиль. Навіть звичайний рерайтинг вимагає часу, вивчення теми, уважності та зосередженості, не говорячи вже про питання плагіату. Тобто аспект коштів досить індивідуальний: хто готовий "рвати на повну", буде задоволеним своїм заробітком.
Робочий графік копірайтера гнучкий, головне у цій справі витримувати дедлайни. Однозначно, це плюс, важливо всього-навсього вміти організувати себе, у крайньому випадку, по-студентськи виконувати все за ніч перед екзаменом.
Основну перевагу роботи копірайтером неможливо виміряти загальноприйнятими методами чи матеріальними благами. Адже це розвиток, це гігантський потік інформації, яку доводиться дізнаватися, аналізувати, пропускати через себе і, звісно, робити висновки. А в сучаному світі розвиток - то є все: перспективи, кар'єра, статус.
Зважаючи на всі переваги та перспективи, не варто упускати іншої сторони професії копірайтера, де можлива низка неприємних моментів.
Перший з них стосується питання авторства, яке копірайтер продає замовнику. Звичайно, коментарі на форумах чи рерайтинг простих статей не претендують на оригінальність. Але більш серйозні речі, написані грамотно та фахово, можуть отримати визнання публіки без визнання автора, а подекуди і за невиправдано низьку ціну. Талановиті і скромні новачки можуть на цьому моменті спійматися. Тому важливо належно оцінити свої роботу, а головне - повністю розуміти наслідки її продажу.
Робота копірайтера досить самотня. Про жоден командний дух не може бути і мови. Працюючи вдома, копірайтер не може обговорити свою діяльність з колегами, попліткувати про керівництво чи довжину спідниці нової секретарки. Тобто фактор "людина-людина" виключається, тим самим виключаючи можливість традиційної психологічної розрядки. Зважаючи на високу конкуренцію, навіть штатні працівники-копірайтери, не можуть повноцінно відчути дух колективу, вони мають бути зосередженими на своїй роботі та меті стати кращими із багатьох.
Кожен чи не кожен може стати копірайтером, як проголошує реклама, це також питання. Якщо людина не має схильності писати та достатнього словникового запасу, їй буде надзвичайно складно та нецікаво, і навряд чи хтось придбає її матеріал.
Як бачимо, питання професії копірайтера дуже індивідуальне і опирається на особистість. Кожен плюс людина може обернути для себе в мінус і навпаки. Якщо є амбіції - варто спробувати, якщо проявиться здатність до копірайтингу - буде заробіток.
Автор: MariiaLutsiuk