Оплата праці є чи не найважливішим критерієм для людини, що шукає роботу. Для багатьох цей показник випереджає такі важливі аспекти у виборі роботи, як от: близькість до дому, хороший колектив, чи навіть графік роботи. Сучасна молодь, так звані покоління Y та Z, віддають перевагу вакансіям з високим доходом, не розглядаючи кар’єрний ріст, перспективи розвитку та росту. В той час як покоління X та Baby boomer були більш націлені саме на стабільність, постійну і надійну роботу, з соціальними виплатами та гарантіями. Вони не схильні до швидких змін у житті, нових поворотів і часто не встигають за темпами розвитку ринку праці.

Але, попри конфлікт поколінь, всі ці люди шукають роботу своєї мрії, роботу, що зможе забезпечувати їхні потреби, потреби сім’ї, мрії, цілі… Кожен з них, у пошуках кращих пропозицій на ринку праці, намагається представити свою кандидатуру у найкращому світлі. Не дарма серед працівників сфери найму, HR-спеціалістів, побутує добрий жарт:

“ще ніколи людина не була така близька до ідеалу, як у своєму резюме”.

Робота відділу підбору персоналу досить важка, адже від якісно підібраного персоналу буде залежати ефективність роботи усього підприємства. По факту співбесіди часто виявляється, що кандидати не відповідають заявленим у резюме характеристикам, не мають вказаних там умінь та досвіду. Більшість резюме взагалі заповнені не коректно, не інформативно.

Розглянемо декілька критеріїв, які допоможуть шукачу роботи отримати перевагу над іншими кандидатами:

  1. Знання іноземної мови. Зазвичай, англійська мова вважається базовою, її знання необхідне у більшості компаній, що працюють з іноземними інвестиціями, у сфері торгівлі, реклами, IT-технологій, туризмі, перевезеннях тощо.
  2. Чітка відповідність ваших навичок та знань тим, що заявлені у розміщеній вакансії. Якщо ви з початку не відповідаєте необхідним критеріям, не варто марнувати час, - і свій, і менеджера по підбору.
  3. Досвід роботи. Часто саме цей пункт стає одним з вирішальних при розгляді резюме кандидата. Особливо, якщо досвід роботи був у відомій компанії з хорошою репутацією.

Знання мови не дарма стоїть у цьому списку на першому місці. Адже саме іноземна мова відчиняє кандидату двері до більш оплачуваних пропозицій. Вузькопрофільний фахівець (лікар, інженер, програміст та інші) зі знанням англійської мови може отримати більш високооплачувану роботу як в рідній країні, так і за кордоном. Водночас, навіть некваліфікований персонал (прибиральники, покоївки, працівники ферми, сезонні робітники) отримує на 20-30%  більшу зарплату і кращі умови праці. Адже вони можуть підтримувати живу комунікацію зі своїми роботодавцями, вести діалог, висловлювати свої пропозиції та зауваження.

Якщо людина знає окрім міжнародної англійської мови, до прикладу, китайську, то такий кандидат без жодних проблем зможе отримати високооплачувану роботу в країнах Азії. Адже англійська мова там мало поширена. Хороший лікар зі знанням, наприклад, німецької мови з легкістю може розраховувати на вакансії у Німеччині, Швейцарії, Австрії. Працівники зі знанням іноземних мов завжди потрібні у сфері туризму. Часто готельно-туристична сфера набирає непрофільний персонал зі знанням мов на роботу гідами, супровідниками груп, працівниками лайнерів, офіціантами, покоївками.

Знання мови допомагає не лише отримати більшу заробітною плату закордоном. Але і в Україні дає людині можливість спілкуватись з іноземними компаніями, інвесторами, клієнтами, розвивати бізнес. Все це додає кандидату цінності, підвищує його вартість.

Ще одна важлива сторона – це можливість отримувати інформацію з іноземних джерел іноземною мовою. Так, всі знають, що сервіси Google можуть забезпечити деякий переклад на рідну мову. Проте кожен, хто читав такий переклад, розуміє, що зміст тексту втрачається, а деякі речі й зовсім важко зрозуміти.

Про які ж джерела йде мова?

Це, передусім, сайти іноземних підприємств, де кандидати на вакансії можуть прочитати відгуки колишніх працівників фірми або залишити свій власний відгук про компанію. Наприклад, сайт Glassdoor.com дає своїм читачам не лише можливість ознайомитись з рейтингами різних міжнародних компаній, але й важливі та цікаві поради щодо працевлаштування. Наприклад, тут ви можете знайти поради щодо проходження співбесіди, в яких містах зосереджено найбільше вакансій, які тренди у роботі з персоналом підтримують різні компанії, які бонуси та додаткові блага пропонують у своїх пакетах роботодавці. Основні модулі сайту це:

  • інформація про роботу/вакансії;
  • інформація про компанії-роботодавців;
  • інформація про заробітну плату;
  • інформація щодо інтерв’ю, співбесіди на роботу.

Схожі інтернет-ресурси LinkedIn, Comparably, PayScale і CareerBuilder також викладені іноземною мовою та дають своїм читачам безліч можливостей підвищити свою фінансову забезпеченість.

Вся ця інформація, звісно ж, викладена англійською мовою. Якщо ви можете її прочитати, ви можете змінити своє рішення щодо подачі резюме в ту чи іншу відому компанію, можете зрозуміти, які помилки робили раніше, чому не вдавалось пройти співбесіду у тій чи іншій компанії. Таким чином, знання іноземної мови дає вам можливість розвиватись, отримувати нову інформацію на міжнародній арені праці, а в результаті – зробити правильний вибір і отримати свою роботу з належною оплатою праці.

То ж підіб’ємо підсумки. До якого покоління ви б не відносились, на яку професію чи вакансію ви б не претендували, як би сильно ви не хотіли отримати роботу, знання іноземної мови поставить вас на сходинку вище у порівнянні з усіма іншими кандидатами. І чим більше мов ви знатимете, тим більше перспектив у вас буде. Знання мови дасть вам можливість працювати як всередині країни, так і закордоном. Знання іноземної мови, без сумніву, дасть вам можливість заробляти більше.

Автор: oksanaianiuk

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter