Cьогодні досить важко привернути увагу користувача соціальних мереж довгим текстом. Будьмо чесними, навіть дуже якісна фотографія вже так не захоплює, як раніше. Вразити зараз чимось доволі важко. Варто врахувати, що практично всі юзери стали надто лінивими, щоб перечитувати чиїсь пости. Так зване «кліпове мислення» дає про себе знати: stories перегортаються як тільки вони встигли завантажитись, стрічка новин рухається під пальцем з великою швидкістю, майже без пауз. То кому буде діло до довжелезних текстів? Але що робити, якщо ви хочете, щоб ваші пости читали? Багато копірайтерів також задають собі це питання: «Як писати так, щоб тебе читали?»
Нижче наведено декілька практичних порад.
- Як змусити користувача зупинитись на вашому пості
- Завжди старайтесь підбирати фото під текст, так, щоб воно стимулювало перечитати написане.
- Не забувайте про заголовок або інтригуючий початок історії, який приверне увагу.
- Якщо ваш пост розповідає про якийсь товар чи послугу, чи просто щось корисне, то перші слова тексту повинні змусити користувача повірити в те, що йому це справді потрібно.
- Яким пост повинен бути, щоб його було цікаво читати
- Якщо текст написаний в науковому стилі з великою кількістю розумних термінів, то навіть не надійтесь, що його буде читати некомпетентна в цій справі людина. Вона просто нічого не зрозуміє. Пишіть простими словами. Так ви зможете зацікавити людину в чомусь, а не лише проінформувати. Пишіть так, ніби розказуєте це своєму другу, який не так розбирається у цій темі, як ви.
- Часто буває, що коли користувач бачить довгий пост, то автоматично його пропускає. Намагайтеся бути лаконічними. Якщо тема досить широка, розділіть її на декілька частин, це також може зацікавити читача.
- Пишіть від себе. Не бійтесь висловити свою точку зору на щось, розповісти історію з життя і т.д. Не треба під кожною фотографією вставляти розумну цитату якогось філософа чи мудреця. Якщо ці цитати не підкріплені вашими роздумами, то який з них толк? Особливо, якщо вони написані іноземною мовою, яку можуть не всі розуміти. Хіба, якщо цей текст адресований окремому кругу людей, тоді це правило вас не стосується.
- Для кращої візуалізації використовуйте абзаци та емодзі. Тільки не пишіть усе суцільним текстом. Це може відлякувати читачів. Для акцентування в тексті на окремих словах чи думках, ви можете виділити їх великими літерами, використати ті ж емодзі. Але не зловживайте ними, щоб сам текст не губився в кольорових значках.
- Цей пункт буде логічним продовженням попереднього, і є для того, щоб звернути вашу увагу на важливості структурування тексту. Якщо ви несете конкретне повідомлення у своєму пості, яке супроводжується різними аргументами і думками, то виділіть кожен з них окремим абзацом і, для підкріплення, цифрами чи значками.
- Смайлики допомагають передати ваш емоційний стан, тому не нехтуйте ними.
- Хештеги також допоможуть візуально структурувати текст і вказати на тематику самого поста, знайти його серед сотень інших.
- Будьте активними з вашою аудиторією – питайте, що саме їм подобається читати на вашій сторінці. В самих постах ставте відкриті запитання. Будьте щирими і простими.
- Чергуйте короткі, середні та довгі речення. Так читати справді легше і цікавіше.
- Для зменшення офіціозу в пості можна звертатись до своєї аудиторії на «ти», створюючи цим атмосферу прийняття, простоти і довіри.
- Велика кількість граматичних помилок може змусити користувача припинити читати, тому перевіряйте свої тексти або давайте їх комусь на редагування. І не забувайте про розділові знаки.
- Старайтесь писати так, щоб це викликало емоції – саме за цим часто читачі «приходять» у соціальні мережі.
Доволі багато порад вийшло. Та можна назбирати і ще більше. Проте варто спочатку засвоїти ці, доволі нескладні, але важливі, правила. Не забувайте думати, як ваш пост сприймуть інші люди, вводити читачів у контекст. І будьте готовими до різної реакції з боку користувачів. Проте нехай це не засмучує вас і не позбавляє мотивації писати, а навпаки.
Пам’ятайте – ніколи не ображайте і не виливайте бруд на конкретних людей. У світі достатньо негативу і так. Тому у своїх постах проявляйте повагу до інших.
Старайтесь не піднімати більше однієї теми в пості, і робіть висновок ваших роздумів вкінці. Це допоможе правильно зрозуміти вашу головну думку. Можна залишити відкрите запитання для аудиторії, за допомогою якого читачі самі зроблять висновок для себе. Пишіть те, що вас хвилює безпосередньо і вашу аудиторію. Ви повинні викликати емоції – не забувайте.
Що ще може вимагатись від вас, як від автора постів – це постійність і регулярність. Як тільки ви припиняєте цікаво писати, ділитись життям, зрештою, щось давати – аудиторія знайде куди «піти», щоб щось взяти в когось іншого, адже конкуренція в соціальних мережах шалена.
Отже, коротко підіб’ємо підсумки. Спочатку хороший копірайтер зробить так, щоб змусити людину зупинитись саме на його пості. Тоді розкриє тему в зручному, легкому й цікавому для читача форматі, наштовхне його зробити певні висновки. А ще буде робити це регулярно. Також не нехтуйте хорошими фотографіями! Часто якість фото може бути визначальним фактором в тому, чи буде людина читати вашу публікацію, чи ні. На цьому все, цікавих текстів!
Автор: katerynaroshchenyuk