Велика кількість людей мріє заробляти улюбленою справою і при цьому самостійно формувати свій графік. На щастя сьогодні це не проблема: залишається тільки обрати те, що вам до душі, озброїтись терпінням і діяти. Отже, давайте поговоримо про досить затребуваний вид діяльності - рерайтинг.

Суть рерайтингу

Прочитав/осмислив/виклав власними словами: приблизно так виглядає принцип даної діяльності. Мережа Інтернет має постійну потребу в оригінальних текстах, за які, однак, доводиться недешево платити замовнику. Тим більше, створення оригінального тексту потребує більших затрат в часі, а ми давно засвоїли, що час - це гроші. Таким чином і з'явилася послуга яку надають рерайтери - переписати заново, трансформуючи при цьому існуючий текст і відповідно, створивши новий цікавий продукт.

Якості, якими повинен володіти рерайтер

Ключовим пунктом будь-якої діяльності є любов до справи, яку робиш. З цього варто починати, тобто задати собі просте питання: чи приносить мені задоволення те,що я роблю? В даному випадку, чи готовий я проводити чимало часу перед комп'ютером вишукуючи необхідну інформацію, вдесяте переписувати, коригувати, обдумувати, тобто долати труднощі і постійно працювати над собою? Якщо так - ласкаво просимо в сферу рерайтингу.

Окрім відповідальності, наполегливості та трудолюбивості вам знадобляться наступні якості:

  • Вміння швидко та якісно обробляти чималий об'єм інформації. Часто цей момент стає каменем спотикання для початківця, оскільки це не так просто, як здається. Однак терпіння і практика дають хороші результати. Для початку можна, наприклад, тренуватися, видозмінюючи прості тексти, подумки "рерайтити" почуті з новин фрази, а згодом обробляти все більший і більший обсяг інформації. Якщо є фінансова можливість, можна пройти платні спеціалізовані навчання по рерайтингу і копірайтингу, які дають хорошу базу знань.

  • Високий рівень грамотності. Без цього ніяк. Якщо тут почуваєтесь невпевнено, потрібно підтягнути правопис, більше читати, поповнюючи тим самим словниковий запас і вміння змістовно та оригінально виражати власні думки. Незайвим буде щодня тренуватись в написанні коротеньких авторських текстів. Добрим помічником в цій справі стане звичайний щоденник або ж натхненні пости в соцмережах, які до того ж цікаво буде читати вашим друзям.

    Окрім досконалого знання рідної мови, варто опанувати англійську (чи будь-яку іншу іноземну мову на ваш вибір), хоча б на початковому рівні, згодом ґрунтовно поглиблюючи свої знання. Для вас це буде вагомим плюсом.

  • Оригінальність подачі. Важливий момент в умовах значної конкуренції в цій галузі. Просто і зрозуміло, але водночас "смачно" подана інформація, стане вашим козирем, якщо серйозно і творчо підійти до справи. Експериментуйте зі стилем, вишукуючи свій власний, не заганяйте себе в рамки і будьте гнучкі, бо часто доведеться переробляти, підлаштовуватися і ... ще раз переробляти.

  • Бачити ціль. Чому це важливо? А тому, що це рухає нами вперед, дає стимул і сили. Можливо ви з дитинства мріяли бути письменником, видати збірку оповідань чи писати статті в авторитетні видання? Неважливо маєте ви відповідну освіту чи ні: задавшись метою, ви можете досягти бажаного. Почати можна якраз з рерайтингу, а згодом перейти на новий щабель. Тому, обов'язково сформулюйте для себе чіткий план - чого я очікую в цій сфері і для чого цим займаюся. Навіть того, що вам подобається писати і ви ще й отримуватимете за це гроші для початку цілком достатньо.

Де і скільки можна заробити рерайтеру?

Неймовірна кількість сайтів має постійну потребу в змістовному та якісному контенті. Рерайтинг вдвічі дешевший за копірайтинг (створення унікального тексту), а отже попит на нього теж значний.

Чималий обсяг роботи пропонують інтернет-магазини та розробники сайтів, які мають великий потік замовлень, тому співпраця з ними завжди вигідна, плідна і може забезпечити вам стабільний заробіток. Непогано було б спробувати себе в наповненні порталу новин, де існує безперервний процес потоку інформації.

І тут не обійтись без бірж копірайтингу, яких наразі є велика кількість. Після реєстрації на біржі, можна викласти авторські роботи і встановити свої тарифи.

Аналізуючи середні розцінки за рерайтинг на найбільш популярних біржах, можна говорити про оплату від 1 у.о. за 1000 знаків. Звісно оплата суттєво залежатиме від вашого рейтингу та досвіду роботи, тому доведеться добряче попрацювати. Але воно того варте. Здобувши досвід і виробивши свій неповторний стиль, можна розраховувати на пристойні гроші. Тому, якщо вірите у власні сили та потенціал, неодмінно спробуйте себе в ролі рерайтера. Хоча б для того щоб зрозуміти чи ця робота для вас.

Автор: lilivorobets

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter