Починаючи нову справу, людина стикається із суб'єктивною оцінкою. Майстер пера повинен готуватися до критики вже на першому етапі написання статті. Початківці остерігаються оцінки з боку замовника, та чи це правильно? Яким чином критика під час виконання першої роботи допоможе фрілансерові розпочати власне становлення як професіонала.

Позитивна і негативна критика

Виконуючи нову роботу, варто врахувати, що можна стикнутися з коментарями, слухати і розглядати які не потрібно. Важливо розділяти це від адекватного судження.

Ознаки негативної критики:

  1. Особисті образи, що не мають відношення до роботи.
  2. Відсутність аргументів, фактів.
  3. Зведення повної теми статті до особистої думки замовника.
 

В результаті у людини немає можливості працювати над собою, аналізувати припущені помилки. Копірайтери помилково вважають, що сприймати критику потрібно у будь-якому вигляді. Щоб не розчаруватися у собі, варто розглянути коментар замовника з декількох сторін:

  • зауваження стосуються виключно статті, а не особистості виконавця;
  • покупець аргументує неправоту автора, додає факти;
  • праця фрілансера поважається.

Якщо пункти не дотримані, не потрібно сприймати критику. Тим паче, коли справа стосується особистої неприязні. В такому випадку відсутні вказівки на помилки, які потрібно виправити, отже, копірайтер не зможе розвиватися за рахунок аналізу.

Виконавцю, якому довелося опинитися в небажаному становищі, не слід засмучуватися і розчаровуватися в своїх можливостях. Важливо усвідомити, що на шляху самодостатньої успішної людини трапляються ті, хто бажає насолити. Після неприємної ситуації варто ретельніше обирати замовників.

Позитивна критика - це аспект, без якого складно досягти успіху у будь-якій сфері. Боятися її проявів не потрібно, тому що це цінний досвід. Більш того, якщо замовник вказує на помилки виконавця, то є ймовірність, що він бачить потенціал і хоче продовжити співпрацю.

Поради для копірайтерів-початківців

Продуктивність і успіх не можуть існувати без роботи над собою. Щоб уникнути труднощів і зробити самоаналіз частиною повсякденного життя, можна дотримуватись кількох рекомендацій:

  • після написання тексту спілкуватися із замовником, цікавитися думкою щодо статті та питати, чи є зауваження. Важливо! Не потрібно сприймати критику в чистому вигляді. Над коментарями слід подумати, перечитати роботу, щоб зіставити. Далі робити висновки;
  • аналізувати кожну роботу, а потім порівнювати із зразками статей, які виконавець вважає гідними наслідування;
  • регулярно покращувати власні навички;
  • реагувати на критику з гумором;
  • цікавитися думкою авторитетних і успішних особистостей (наприклад, інших фрілансерів, які досягли великих успіхів);
  • кожен раз підвищувати планку власних можливостей.

Автор: terminalstage

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter