Хто такий копірайтер? Вікіпедія говорить, що копірайтинг — це професійна діяльність із написання рекламних та презентаційних текстів. Хоча, насправді, людина, що виконує цю роботу, є чимось більшим. Вона є проміжною ланкою між комунікатором та комунікантом, займається кодуванням інформації. ЇЇ завдання полягає у віртуозному володінні мовою, якою вона пише, та темою цього письма.
Зазвичай, такий фахівець не пише лише про одне, вважає себе фрілансером, шукає нові можливості та втілює у життя свої сміливі ідеї. У зв’язку з цим, йому необхідно постійно бути у русі, багато читати, писати та дізнаватися.
Ким є копірайтер-перфекціоніст?
По суті: копірайтер - той самий спеціаліст, що має єдину відмінність, а саме — хоче робити більше та краще, скоріше та цікавіше, постійно, за будь-яких умов доводити справу до ідеалу. Для замовника тексту він – знахідка, адже працює активніше за конкурентів та швидше здає роботу.
9 Правил копірайтера-перфекціоніста
- Саморозвиток. Без цього нема змісту навіть починати. Є необхідність поповнювати запас знань, по-перше, пов’язаних із копірайтингом напряму, по-друге, тих, що розширюють кругозір, роблять більш освіченим та розумним.
- Ніяких помилок. Помиляються всі, це нормально, але в роботі це — недопустимо.
- Практика. Накладок не уникнути без постійних регулярних тренувань.
- Грамотність. Письмо не може містити орфографічних, пунктуаційних чи інших неточностей. Навіть звичайні наполегливі школярі не дозволяють собі такого, професіонал - точно не може.
- Невтомність. Втома в голові, насправді її не існує. Текст на першому місці, все інше – не цікавить.
- Допрацювання – це серйозно. Це слово змушує підірватися з ліжка посеред ночі. Якщо клієнт повертає роботу – це страшна трагедія, від неї не відмитися.
- Ввічливість. Спілкування із замовником – частина роботи, що повинна бути виконана ідеально. Нехай вимоги завеликі, нехай завдання дивні. Але клієнт цього вимагає, а його слово – закон. В конфліктних ситуаціях копірайтер повинен розв'язувати проблеми, йти на контакт та згладжувати кути. Це його робота, гроші та зв'язки.
- Чесність. Немає сенсу обманювати замовника, така поведінка не принесе користі, проте змусить втрати свої позиції на ринку.
- Перевірка. Перед здачею готового тексту важливо зробити кілька речей. Зайти на всі можливі сайти, де можна з'ясувати правильність написання, кількість води, унікальність (!). Якщо все добре, самостійно кілька разів вичитати на наявність проблемних місць.
Автор: OlSoul