В своїй діяльності ми часто стикаємося з необхідністю виконати роботи чи послуги. Постає питання: робити самому чи доручити професіоналу? Спробуємо розібратись! Різниця між професіоналом і вами суттєва. По-перше, ви не маєте відповідних спеціальних знань. По-друге, ви не маєте відповідного практичного досвіду. По-третє, навіть якщо ви витратите певний час на підготовку, ви все одно будете виконувати роботу значно довше. По-четверте, колосальна різниця в психологічному підході.

При прийнятті рішення: робити самому чи доручити професіоналу, саме різниця між сприйняттям роботи дилетантом і професіоналом є визначальною. Чому?

Основні тези такі:
 • Коли дилетант виконує роботу вдало, він насолоджується результатом, але сприймає це досягнення, як завершення. Коли ж до справи береться професіонал, то кожне досягнення – лише початок в послідовності дій, гвинтик певної системи. Професіонал щоразу запитує себе: чи зможу я зробити це ще раз, але в інших умовах?

 • Дилетант болісно відчуває критику. Для професіонала ж зворотній зв’язок – це можливість стати більш досвідченим і обізнаним, виправити свої помилки і удосконалити роботу.

 • Дилетанти зв’язані своїми слабостями. Професіонали ж орієнтуються лише на сильні сторони.

 • Дилетанти помилково вважають, що результат залежить від їх знань. Професіонали ж на практичному досвіді впевнились, що інколи вдача та щаслива нагода вирішують все.

 • Дилетанти краще працюють в команді. Підсвідомо вони хочуть поділити відповідальність між членами команди. Професіонали ж звикли брати відповідальність на себе і можуть відстояти свою точку зору перед клієнтом, пояснивши всі тонкощі та нюанси, чому досягнуто саме такого результату.

 • Дилетанти працюють над собою час від часу. Так само вони приділяють увагу й роботі, бо не сприймають свої дії як інструмент для досягнення мети. Професіонали ж удосконалюються щодня і працюють над виконанням завдань систематично.

 • Дилетанти потребують сторонніх порад, аби впевнитися в правильності обраного шляху. Професіонали ж працюють самостійно і несуть персональну відповідальність за прийняті рішення.

 • Дилетантам важливо бути правим. Професіонала ж цікавить виключно бажаний результат.

 • Дилетанти сприймають тренінги як розваги. Професіонали чітко розуміють, для чого вони тут і що саме дасть тренінг для їх розвитку.

 • Дилетанту важливо досягнути мети. Професіоналу також, але він ще й отримує задоволення від процесу.

 • Дилетант вважає, що з легкістю впорається з будь-яким завданням. Професіонали ж чітко розуміють коло своєї компетенції та межі відповідальності і не беруться за роботу, в якій нічого не тямлять.

 • Дилетанти здаються при перших серйозних складнощах. Професіонали ж сприймають будь-які перешкоди як виклик, перший крок на шляху до успіху.

Саме тому наша порада проста – не намагайтеся зробити незнайому вам справу самостійно. Професіонали зроблять значно краще!

Автор: Zhenee

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter