Мова – засіб спілкування

Щоб розуміти одне одного, людям потрібна мова, адже вона є основним засобом спілкування.  У кожного народу є своя мова, яку він вважає рідною. Та протягом життя й у процесі свого розвитку людина може засвоювати також інші мови, необхідні для роботи, спілкування з іноземними партнерами, відпочинку тощо.

Яку мову використовувати в документах та офіційному спілкуванні, може регламентувати держава, у якій ти живеш. Знати державну мову є обов’язковим.  В особистому ж спілкуванні ми можемо обирати мову в залежності від суб’єкта спілкування. За правилами етикету, слід відповідати людині тією мовою, якою вона до тебе звертається.

Важливо, щоб тебе розуміли!

Якщо ж немає ніяких мовних обмежень, то слід обирати ту мову, якою тобі зручно спілкуватися. Щоб не виникало жодних незручних моментів і кумедних випадків. Бо коли людина погано знає мову, плутає слова, то мають місце суржик, калька, а це вже засмічення, якого слід уникати. Також треба враховувати той момент, щоб твою мову розуміла людина, до якої ти звертаєшся. Важливо, щоб тебе розуміли!

Красиво – не треба, а грамотно обов’язково!

Усно передавати свої думки легше, бо не треба задумуватися, який і куди поставити розділовий знак. Якщо ж ми пишемо письмове повідомлення, офіційний лист, то в цьому випадку слід зазирнути у правопис, звернутися до правил оформлення ділових документів. Адже будь-яке важливе питання виглядатиме не дуже гарно, якщо воно буде викладено з грубими помилками. Наприклад, чи буде високо цінитися на захисті важлива наукова праця, у якій подано методику розробки новітнього обладнання, але яку буде описано безграмотно? Звичайно, ні! І ніяке виправдання типу: «Я математик, писати красиво не вмію» не приймається. Красиво –  не треба, але грамотно обов’язково!

Отже, українська, російська, англійська, німецька, білоруська, вірменська, польська — не важливо. Обираємо ту, яка рідна, яку знаємо, якою легше всього спілкуватися. А потім дивимося по ситуації.

А взагалі скільки людина знає мов, стільки разів вона людина. Це слова великого Йоганна Вольфганга фон Ґете. Слід постійно розвиватися, йти вперед, ніколи не зупинятися на досягненому і пишатися своїми перемогами. Також надзвичайно важливо любити рідну і цінувати та поважати будь-яку мову, адже це безцінний дар, який має кожен з нас. А вибір завжди залишається за нами. Тож якою мовою писати, обираємо тільки ми самі.

Автор: beliaewaler

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter