Як на мене найважче – це почати писати, адже думки в голові розсіюються, і ти не знаєш з якого слова, речення, абзацу потрібно розпочати статтю, щоб зацікавити майбутнього читача. Але якщо дотримуватись певних правил, то процес написання можна дещо спростити.
Порада № 1. Обираємо тему статті. Щоб не помилитись з вибором, потрібно з’ясувати актуальність тематики в сучасному суспільстві. А також визначитись для якої аудиторії вона буде призначена. Уявляючи специфіку конкретного читача, буде легше донести основну думку.
Порада № 2. Чітко визначте час, який ви відведете на написання статті. Часове обмеження буде стимулювати й не дасть розтягнути роботу на декілька днів.
Порада № 3. Приступаємо до збору інформації. Спочатку ознайомлюємось зі статтями зі схожою тематикою. А потім визначаємо проблеми, які нерозкриті або недостатньо розглянуті у наявних джерелах інформації.
Порада № 4. Придумуємо цікавий заголовок. Адже, заголовок – це перше, що бачить читач. Він є «рекламою» статті. Тому обираємо таку назву, яка «зачепить» читача і він захоче прочитати статтю.
Порада № 5. Починаємо писати з будь-якого речення, яке вперше прийде на думку. Потім, коли стаття буде написана, усе відредагуєте, а непотрібне викинете.
Порада № 6. Дотримуйтесь чіткої структури статті: вступ, основна частина, висновок. Вступ має бути лаконічний та чіткий. Прочитавши його, людина має зацікавитись думкою автора і продовжити читання далі. В основній частині потрібно розкрити проблему, навести шляхи її вирішення. Висновок має бути чітким узагальнення усього написаного.
Порада № 7. Обов’язково розподіляйте текст на абзаци. Це дозволить виділяти думки, які ви хочете донести до читача. Для кращого сприймання важливі частини статті можна пронумерувати або скористатись списками маркерів.
Порада № 8. Найкраще писати простими реченнями, які добре сприймаються читачем. Не потрібно використовувати складних фраз, які можуть втомити читача.
Порада № 9. Під час написання слідкуйте за словами. Не варто використовувати слова, які будуть не зрозумілі широкому колу читачів. Вживайте синоніми, щоб текст не був одноманітним і нудним для читання.
Порада № 10. Після того як ви написали статтю, дозвольте собі відпочинок на одну чи дві годинки. А потім знову перечитайте текст «свіжим поглядом». Так ви зможете швидко відредагувати написане, викинути повтори та замінити деякі слова на синоніми.
Усе складне складається з простого. Написання статті за цими порадами допоможе початківцю почати писати. А решта залежить від мотивації та цілей, які ви ставите перед собою.
Автор: Marifed