Тренування мозку – одна з найпопулярніших тем сьогодні. Вчені давно довели, що такі вправи справді дають відчутні результати. Тренуватись потрібно усім без винятку, тому що це впливає на усі сфери життя.

Мозок складається із двох півкуль. Ліва відповідає за логіку та абстрактне мислення, а права – за творчість, емоції, інтуїцію. Переважно в людини одна півкуля функціонує краще, ніж інша. Тому потрібно працювати над створенням гармонії між обома півкулями. Тут пощастило піаністам, адже їх змалечку вчили працювати дівою і правою рукою одночасно, а це корисно одразу для двох півкуль.

Руки – головний засіб у тренуванні мозку. Ось декілька найпростіших, проте дієвих вправ.

«Ніс - вуха». Лівою рукою торкніться кінчика носа, а правою – лівого вуха (протилежного). Одночасно відпустіть, хлопніть в долоні та покладіть руки навпаки: ліва - до носа, права – до лівого вуха.

«Симетричне малювання». Візьміть олівці та чистий папір. Двома руками одночасно малюйте букви, дзеркальні однакові малюночки. Це розслабляє руки та очі, тому що одночасна робота півкуль покращує діяльність всього мозку.

«Кільця». Перебирайте пальцями рук якомога швидше, з’єднуючи найбільший палець із вказівним, середнім, безіменним і мізинцем. На початку кожна рука працює окремо, далі – одночасно.

Вправи з уроків фізкультури також заставляють наші півкулі функціонувати злагоджено. Можна використовувати будь - які вправи, де використовується ліва рука і права нога одночасно. Наприклад: правою рукою торкніться лівої ноги та навпаки.

Дуже важливо підібрати індивідуальну програму тренувань, направлену на розвиток не лише півкуль, але й окремих характеристик мозку, які потребують найбільшої уваги. Для цього можна використати популярні сайти, які наведені нижче.

Cognifit – зручний, красивий сайт, де можна оцінити наскільки ефективно функціонує ваш мозок, скласти персональну програму тренувань та відстежувати свої успіхи.

Mnemonica – вправи для покращення пам’яті, розвиток образного мислення та уваги.

Petruchek – зібрання найвідоміших ігор на логіку (онлайн).

Brainscale – тут є лише одна вправа, яка покращує швидкість мислення, рухливий інтелект, оперативну пам’ять.

Mozgame – ігри на зорову пам’ять, спостережливість (онлайн).

Також пам’ятайте: немає нічого гіршого для мозку, ніж рутина. Завжди робіть щось незвичне: змінюйте імідж, ходіть новими маршрутами, те, що звикли робити правою рукою – робіть лівою, вивчайте іноземні мови, відмовтесь від буденності, шукайте нових вражень.

А правильне і, головне, регулярне тренування обов’язково дасть хороший результат.

Автор: yuliana

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter