Всім досвідченим фрілансерам (не тільки копірайтерам) відома непорушна істина: успіх співпраці з замовником і майбутнє партнерство закладаються тоді, коли виконавець надсилає свою пропозицію. Правильна і грамотна подача переваг вашої співпраці – запорука успіху!
Копірайтери займаються створенням контенту для наповнення різних сайтів в Інтернеті. Їх завдання – написати унікальний текст, що містить правдиву інформацію. Копірайтери пишуть, використовуючи в якості джерела життєвий досвід або знання, отримані в результаті ретельного вивчення теми в Інтернеті.
Рерайтери займаються переписуванням інших текстів. Найбільше цінується глибокий рерайтинг (якщо фрілансер переписує вихідний текст своїми словами, змінюючи стиль і структуру статті). Виклад може бути і поверхневим (приклад – слова замінюються синонімами, а структура речень залишається такою ж).
Налагоджуємо контакт із замовником
Обов'язкова наявність супровідних слів при подачі заявки на виконання замовлення, якими необхідно описати, чому замовник повинен вибрати саме вас. Неприпустима фамільярність і вставка мільйона посилань на свої статті, які не відповідають тематиці замовлення. Публікація правильно складеної заявки матиме свій ефект. Коли вас призначать виконавцем, сміливо уточнюйте незрозумілі пункти ТЗ, якщо це буде потрібно. Конструктивні пропозиції щодо поліпшення статті вітаються всіма роботодавцями, але наполягати на своєму не слід, адже клієнт завжди правий.
Шукайте для себе постійних замовників
Напишіть відгук замовнику після виконання завдання і прийняття статті по ньому, навіть якщо не отримали його від адресата. Адже ввічливість в Інтернеті цінується дуже високо. Не використовуйте шаблонні фрази при складанні відгуку. Дякувати за замовлення і висловлювати надію на співпрацю слід своїми словами!
Робота з постійним замовником
Якщо замовник пропонує вам нові замовлення, розраховуйте свої можливості і не хапайтеся за купу завдань відразу – адже прагнення заробити якомога більше може спричинити за собою зриви термінів здачі. А це суттєво погіршить вашу репутацію і зменшить кількість замовлень. Якщо такої ситуації ніяк не уникнути, повідомляйте замовника про це і попросіть збільшити час на виконання. Але будьте готові прийняти скасування завдання, адже роботодавець не зобов'язаний змінювати свої плани через чужі проблеми.
Автор: marusa122