Сучасний світ розвивається дуже стрімко. З’являються нові технології, нові професії, нові погляди, нові слова. Одне з таких слів – копірайт. Що це? Професія, назва споруди чи пристрою? Чи новітня технологія? Пропоную розібратися докладніше.
Копірайт (від англ. Copyright) – авторське право або написання унікальних текстів. Людина, яка створює унікальні тексти зветься копірайтером. Тексти потрібні для наповнення сайтів (розширення інформації про продукт або послугу), тематичних статей для журналів або інтернет-видань. Можна сказати, що копірайтер – це автор, який створює новий, унікальний текст на певну тематику. То як же вони працюють – ці таємничі копірайтери?
Думаю, всі пам’ятають як в школі ми писали твори. Перечитавши художню літературу намагалися відтворити прочитане «своїми словами». В декого це виходило краще, в когось гірше. Ми створювали новий унікальний текст на підставі прочитаного. По суті, ми займалися копірайтом. Ми – це не тільки учні, а й наші батьки, чи навіть бабусі з дідусями. Велике ЇМ за це спасибі!
На сьогоднішній день створенням нових, унікальних текстів може займатися кожен охочий. Для цього необхідно небагато: володіння мовою, вміння «записати» власні думки, бажання створювати щось нове. Якщо Ви вмієте висловлювати Свої думки так, що всі навколо захоплено слухають: Ви - природжений оратор. Якщо Ваша розповідь про подорож або певний товар викликає в оточуючих бажання подорожувати чи придбати товар – глибоко всередині Вас живе копірайтер . Виклавши думки на папері (записавши їх в текстовій програмі) і розмістивши їх на певному ресурсі – Ви стаєте копірайтером.
Отже, стати копірайтером в Україні може стати кожен бажаючий. Не обов’язково бути професійним журналістом чи філологом, письменником чи викладачем. Достатньо вірити у власні сили, вміти «викласти на папері» власні думки, навіть доступ до мережі не настільки важливий. Адже писати Ви можете у будь-який зручний час: їдучи у громадському транспорті, гуляючи з дітьми в парку, стоячи в черзі. Хоча писати тексти сидячи за столом залишається класикою жанру. Важливо не забути перенести написане на папері в електронний формат.
Далі потрібно знайти біржу контенту і спробувати продавати там Свої статті. В Україні їх декілька: UAtxt, advego. Після проходження реєстрації Ви отримуєте доступ до виконання замовлень, тобто написання текстів. Виконавши умови замовника, вчасно і якісно надавши новий текст можна очікувати на грошову винагороду. Недаремно кажуть: «якщо робота не приносить винагороди – вона нікому не потрібна». Хоча шлях до великих заробітків довгий і нелегкий. Постійне самовдосконалення, бажання чогось кращого, створення чогось нового це основні запоруки успіху в будь-якій справі.
Підсумовуючи хочеться коротко описати «весь процес»: нові думки, записані в електронному форматі, реєстрація на біржі контенту, пошук замовника, виконання умов замовлення, отримання винагороди. Отже, якщо Ваше бажання зробити світ новішим кращим – пишіть статті!
Автор: Rabik