Бажання писати переконливі тексти переслідує усіх, хто шукає підхід до серця читача. Переконливий текст дає величезні переваги, завойовує для компаній нових клієнтів, мотивує на потрібні дії, допомагає відмінно заробляти і вміє робити ще тисячу корисних речей. Писати так, щоб тобі вірили, — це особливий навик, який стане в нагоді в будь-якій сфері копірайтингу.

Писати переконливо дуже непросто, особливо сьогодні, коли в мережі є явне інформаційне перенасичення. Щоб вам повірили, необхідно вміти трохи більше інших. Важливо виділятися. А ще важливо хотіти працювати і розвиватись.

Створення переконливого тексту дещо схоже на роботу психолога — кожне слово і речення має схиляти до себе. Звісно, переманити усіх на свою сторону неможливо, але цільову аудиторію ви маєте відвоювати і закохати в себе.

Дехто може сказати щось типу "Та ну, це все дурниці. Я читаю тексти на сайтах крутих компаній, і не бачив там особливих психологічних маніпуляцій і не відчуваю ніякого нав'язування". Повірте, якщо в тексті видно сліди переконання — цей текст писав не професійний копірайтер. В хорошому переконливому тексті все дуже гладко.

Декілька прийомів щоб написати переконливий текст:

 • щоб написати такий текст, дозвольте читачу з вами погоджуватись;
 • не робіть спірних висновків;
  Якщо якесь ствердження не має в собі однозначного висновку, від нього краще зовсім відмовитись.
 • не стверджуйте того, що не зможете довести;
  Обіцяти щось на кшталт "цей тренажер змінить ваше життя" щоб продати звичайний тренажер для рук чи спини — дурість.
 • ніколи не переконуйте тим, чого не існує в природі;
 • використовуйте порівняння;
  Гарні порівняння, яскраві образи, красиві метафори — все це йде в плюс будь якої статті, особливо переконливого тексту.
 • цифри, відсотки, списки виглядають переконливо і правдиво;
  Урядам всіх країн світу потрібно поставити пам'ятник цифрам і відсоткам, які надають офіційним документам хоч якусь ноту переконливості. Навіть відверта нісенітниця позначена в графіках і цифрах буде виглядати більш достойно, ніж голослівні заяви зробленні без використання цього інструменту.
 • підкріпляйте все фактами;
  Написати неймовірно переконливий текст можна за допомогою всього лише одного прийому — підтвердження кожного слова. Якщо у вас є можливість довести достовірність кожного наведеного факту чи ствердження та істину своїх висновків — інші прийоми можуть навіть не знадобитись.
 • використовуйте цитати;
 • використовуйте приклади з життя;
  Як написати переконливий текст, якщо в запасі немає ні чисел, ні відсотків чи графіків? Користуйтеся прикладами з життя. Читачі такому вірять. Життєві приклади виводять тексти на новий вищий рівень, виводять з абстрактної площини в реальну площину. Приклади з життя роблять текст "ріднішим" і зрозумілим, наближають його до читача.

Звісно, існують і інші способи написання текстів, яким під силу переконати читача, тому можете обрати щось з перечисленого, або ж додати свої варіанти.

Автор: Toryka

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter