Ви, мабуть, знаєте, що в Інтернеті можна заробляти гроші? Можливо, чули, що одним із видів заробітку в Інтернеті є написання текстів на замовлення? Готові пройти невеликий екскурс з якісного написання продаваного тексту?

Якщо ви читаєте ці рядки, то позитивно відповіли на поставлені запитання. І це не випадково, адже мова піде про один зі способів впливу на читача. А саме, застосування відомого принципу Сократа.

Три «так» для переконання

Основною метою автора є зацікавлення читача. В даному випадку він не має можливості особисто спілкуватися з особою, справити враження має певна інформація. Більшість людей не довіряють статтям в Інтернеті. Тому ціль кожного тексту – зламати бар’єр та переконати потенційного читача в правдивості викладеної інформації.

Для подолання бар’єру між абонентом та автором необхідно запастися питаннями, на які людина автоматично дасть позитивну відповідь.

Складністю застосування правила трьох «так» є те, що автор не може знати, в якій атмосфері чи ситуації особа читає його текст. Наприклад, читання інформації, що потребує розумового навантаження, під час відпочинку на морі. Безліч факторів відволікають і не дають змоги зосередити свою увагу на серйозних речах.

Помилки при застосуванні принципу трьох «так»

Ми з’ясували, що не можна починати з питання, яке не передбачає 100 % відповідь «так». Наприклад, пишучи текст про переваги клінінгової компанії, ви ставите таке питання: «Зробивши прибирання, ви все одно відчуваєте присутність бруду?»

Варіанти негативних відповідей читача:

  1. Ні, я чудово справляюся з цією роботою.
  2. Ні, з чого ви це взяли?
  3. Ні, я завжди якісно здійснюю прибирання.
  4. І таке інше.

Поступове переконання, а не використання стверджувальних питань

  1. Мабуть, ви полюбляєте чистоту і порядок у своїй оселі? (Так).
  2. Бажаєте, щоб у домі завжди було чисто? (Звичайно, хто ж таке не бажає?).
  3. У вас не вистачає часу на прибирання? (Так, часу завжди не вистачає).
  4. Чи хотіли б ви, щоб у домі за лічені хвилини все сяяло чистотою? (Звичайно).
  5. Тому саме для вас ми пропонуємо якісні та недорогі послуги нашої компанії.

Далі описуємо переваги, функції та інше щодо зазначеної компанії. В результаті, людина вже зацікавлена, що ж то за така компанія. І бажає про неї дізнатися більше. Ось так легко і ненав’язливо змушуємо дочитати текст до кінця.

Для того щоб успішно застосовувати принцип Сократа на практиці, слід пам’ятати, що питання повинні не констатувати відомі факти («Бажаєте придбати телевізор для перегляду фільмів?»), а зламати бар’єр між читачем та автором для отримання позитивних відповідей.

Автор: Mar0307

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter