Копірайтер – сучасна професія, яка стала актуальною і потрібною в усіх сферах діяльності людей. Від дитячого харчування до літакобудування спеціалісти пишуть статті на різні теми. Як стати копірайтером і бути конкурентоспроможним в цій сфері? Для початку заповніть профіль на біржі текстів.
Як опинитися найнижче в рейтинговому списку або основні помилки при реєстрації копірайтера на платформі?
- Найбільша помилка багатьох користувачів системи – заповнення тільки частини профілю. Пишіть якнайбільше інформації про себе, заповнюйте всі поля.
- Не забувайте про фото. Користувачі надаватимуть вам перевагу при візуальному контакті. Якщо хочете налякати замовників – підійде світлина з вечірки або ж домашня. Проте якщо у вас на меті професійне просування та отримання максимальної кількості проектів – офіційно-ділове фото буде найвлучнішим.
- Помилка №3 – залишати поле «Додаткова інформація» пустим. Тут у копірайтера є можливість написати інформацію, яка може переконати замовника віддати проект саме йому. Крім статистичної інформації та контактів вище в анкеті, напишіть про свій досвід, позитивні сторони характеру та переваги співпраці з вами.
- Менше води – більше конструктиву! Не пишіть про всі курси, які відвідували, скільки маєте домашніх улюбленців та як добре вмієте готувати (хіба що хочете стати копірайтером, який наповнюватиме кулінарний блог). Корисною буде інформація, яка стосується професійних навичок, рівня грамотності, soft skills (тобто навички time management, іноземних мов, комунікацій).
- Неправдива інформація. Не потрібно писати в профілі те, що не відповідає дійсності. Наприклад, підвищувати рівень іноземної мови, сподіваючись потім на перекладача. По факту, для встановлення довгострокової співпраці між замовником та виконавцем повинна бути довіра один до одного.
- Поширення реклами в профілі та просування власного бренду на біржах копірайтингу. Для цього існують інші платформи. Дотримуйтесь правил користування мережею.
- Помилка №7 – не поновлювати дату розміщення профілю на сайті. Весь час з’являються нові копірайтери, яких автоматично система розміщує на початку списку, разом із найбільш рейтинговими користувачами. Тому, щоб не загубитися серед інших, регулярно поновлюйте та вдосконалюйте профіль.
Уникаючи перерахованих помилок та дотримуючись порад вище, ви гарантовано матиме успіх. Ваш профіль буде привертати увагу замовників. А далі справа за вами!
Як зіпсувати портфоліо або основні помилки при його заповненні?
Профіль – ваша візитна картка, а портфоліо – гарантія вашого успіху в цій сфері. Нижче розглянемо головні ознаки поганого портфоліо:
- Неструктурована система. Розміщуйте статті по тематиці. Безлад та хаос не допоможуть знайти роботу. Порядок та чіткість – головні друзі копірайтера.
- Відсутність статистики. Це означає, що потрібно обов’язково залишати дані своєї статті. Тобто кількість знаків без пробілів, посилання на перевірку унікальності та помилок.
- Відсутність опису цільової аудиторії. Найважливішим в роботі копірайтера є привернути увагу потенційних читачів до статті. Для цього використовуються ключові слова. Важливо в портфоліо вказувати, на кого розрахований даний текст і відповідати стилю спілкування даної групи суспільства.
- Чим більше – тим краще. Однозначно, чим більше прикладів ваших робіт, тим краще. Проте не слід завантажувати 50 статей посередньої якості. Тим паче, що увагу найчастіше привертають перші статті. Краще нехай у портфоліо буде декілька прикладів, проте всі високої якості та цікаві.
Проблема багатьох копірайтерів-початківців полягає у відсутності статей та досвіду. Такі біржі як UAtxt.com дають можливість написати тестову статтю для визначення рівня готовності до роботи. Також в пошуковій мережі є багато тем для написання текстів, вибираєте будь-яку з них і даєте волю креативу та словам. Таким чином у початківців є можливість навчитися писати і здобути досвід професії.
А ви читали коли-небудь статтю на будь-якому сайті до кінця? Чи тільки поміж рядків шукали потрібну інформацію? Закладаюся, що так робили всі. Як зацікавити читача прочитати весь текст:
- оригінальністю назви;
- перший абзац повинен привертати увагу, він – гарант того, що статтю захочеться читати далі;
- унікальний стиль написання;
- чіткість та зрозумілість висловів.
Для чого зараз був цей список? Проведімо паралель між статтею та профілем на біржі. Якщо профіль і портфоліо копірайтера відповідають вище перерахованим пунктам, то його статті будуть такими ж і зможуть втримати увагу читача аж до останнього слова в тексті. А хіба це не є основним завданням хорошого копірайтера? Тож ваш профіль та портфоліо є показником вашої роботи та компетентності. Пишіть статті унікально, чітко, зрозуміло, багато практикуйтесь і вдосконалюйте свій профіль. Тоді у вас стовідсотково будуть замовлення і хороший дохід. А головне – це любов до того, що робиш. Успіхів!
Автор: SophiaVayda