Одного разу німецький письменник Карл Іммерман, роздумуючи про велич слова, сказав:

“Мораль краще сприймається в короткому вислові, ніж у довгих проповідях і промовах.”

І саме тоді відомий драматург не здогадувався, що назвав одне із правил копірайтингу: писати чітко, цікаво та актуально. А ось, про які правила написання успішних статей він не згадав, зараз розкажемо вам ми.

1. Цікавий заголовок — половина справи

Якщо ви хочете, щоб вашу статтю прочитали далі заголовка, зробіть його цікавим та актуальним. Якщо заголовок сподобається читачу, тільки тоді він захоче її прочитати.

Формула успішного заголовку:

Інтрига

Ваше завдання заінтригувати читача так, щоб він захотів її прочитати. Заголовок має витримати інтригу, зацікавленість у будь-кого, хто її побачить, наприклад: “Найефективніші способи відкрити свій бізнес”.

Уточнення

У заголовку може бути зазначене, на яку цільову аудиторію орієнтована стаття. Наприклад, заголовок “Джерела пошуку нових клієнтів для івент-менеджера” вказує на те, що івент-менеджери точно нею зацікавляться. І цільова аудиторія значно зменшиться, але ви, як копірайтер, зможете статтю зробити більш конкретною, більше заглибитеся в тему, яка буде цікавою тільки для окремих спеціальностей.

Вигода

Заголовок має показати, яку вигоду матиме читач після її прочитання чи придбання. Наприклад, заголовок “10 ефективних способів врятуватися від стресу” точно вказує на те, що це ефективні способи, значить, перевірені часом і досвідом.

Заголовок у формі інтригуючого питання!

Якщо у заголовку буде звучати запитання, то читач невільно захоче дізнатися відповідь на нього, а це можна буде зробити тільки після прочитання статті.

Візьміть собі на замітку такі запитання, якими можна розпочинати заголовки:

  • Як?
  • Де?
  • Коли?
  • Куди?
  • Чому?
  • Хто?
  • Який?

2. Початок має бути інтригуючим

Початок статті має бути таким, щоб читач захотів дочитати її до кінця.

Що це може бути? Варіантів безліч:

  • риторичне запитання (тобто те, відповідь на яке має дати сам читач);
  • анекдот або жартівлива історія (але пов’язана з темою, на яку пише копірайтер);
  • історія з власного досвіду або життя (пов’язана з темою, яку треба розкрити);
  • прислів’я, приказка або вислови відомих людей.

Обсяг вступу має бути невеликим: 3-5 речень, але цікавим та оригінальним. Втримати увагу читача складно, але можливо. Ви маєте розповісти щось таке, чого читач ні від кого більше не дізнається.

3. Підзаголовки до підтем

Саме вони полегшать читачеві прочитання статті, бо більшість людей читають “по-діагоналі”. Кожен знаходить щось своє, більш потрібне чи актуальне для нього. А підзаголовки структурують текст на невеликі підтеми, що набагато краще для сприйняття тексту, як такого.

4. Візуалізація

Стаття має бути розбавлена картинками, але вони мають не відволікати читача, а, навпаки, спрощувати текст, звертати увагу на щось найбільш важливе, допомагати в узагальненні інформації. Але й перенасичувати картинками статтю не варто, бо це відволіче читача від тексту. Не забувайте, що не всі люди можуть сприймати “сухий” текст, є ще й “візуали”, яким простіше один раз побачити, ніж сто раз почути чи прочитати.

5. Основна частина

Основна частина має розкривати змістовну інформацію. Але її об’єм не має бути завеликим для сприйняття матеріалу. У ньому мають буди доводи, аргументи, факти, які підтверджують або спростовують тему, яку варто розкрити копірайтеру.

6. Не забувайте про списки

Причини, поради, способи, рекомендації, прийоми, закони, правила слід об’єднати в окрему категорію, бо всі вони інформують читача: перед ним стаття у формі списку з причинами, порадами, правилами. Структуровані, чіткі, конкретні статті завжди цікавлять читачів.

7. Висновок

Висновок має бути виваженим, аргументованим в основній частині статті. Він має бути невеликим: 3-4 речення.

8. Я хочу про це розповісти

Стаття має бути на стільки цікавою, щоб кожен читач з неї взяв щось своє і захотів цим поділитися з друзями, знайомими. Тож виділяйте яскраві цитати, вислови, риторичні запитання і подайте їх цікаво, по-новому, але в той же час актуально та зі смаком.

9. Вам мають довіряти

Ви маєте орієнтуватися в темі так, як “риба у воді”. Зберіть максимум інформації, проаналізуйте її і тільки потім починайте працювати над статею. Не беріться за той матеріал, який вам не до душі, нецікавий і зовсім невідомий - у вас мають чого вчитися, брати приклад, цитувати, слідувати вам.

10. Будьте “білою вороною”

Інколи поняття “біла ворона” звучить набагато приємніше, ніж “сіра маса”. “Біла ворона” - це людина, яка не така, як усі, яка виділяється своєю оригінальністю, індивідуальністю від інших. Будьте “білою вороною”, виробіть свій власний стиль написання статей, майте власну думку, не скопійовану від когось!

Автор: Sukhenko

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter