Уже сьогодні багато професій переживають свою пікову точку фінішної прямої. Адже попит кожного покоління збільшується приблизно втричі за попереднє, прогрес не стоїть на місці та змінюється з шаленою швидкістю, щоб встигнути задовольнити потреби кожного мешканця планети.

У відомому нон-фікшн продукті Томаша Седлачека «Економіка добра і зла» яскраво розкрита динаміка суспільних потреб та бажань. Автор влучно підкреслює, чому ж сьогоднішня економічна система працює у зворотньому від прогресу напрямі:

«Нам не вистачає помірності та усвідомлення, що ми вже маємо досить багато, тому продовжуємо жити і працювати на забій у "програмі", написаній для іншого часу».

Сьогодні ти думаєш про модернізований годинник, який вимірює температуру води, а вже завтра робітники китайської фабрики збирають частини майбутнього девайсу. Також, яскравим доказом є щорічні презентації нових гаджетів, які стають все більш унікальними та мультифункціональними.

 

SEO-копірайтинг не є виключенням. Щоб не втрачати свої позиції в рейтингах, контракти та позитивні відгуки від клієнтів, робітники цієї сфери мають постійно підвищувати свою класифікацію. Особливо, у період, коли інформації надто багато і ми, ввівши в пошуковий рядок запит, отримуємо тисячі гігабайтів даних, сотні посилань на веб-сайти та десятки кричущих заголовків.

Сфера SEO-копірайтингу дуже вразлива в такій ситуації, адже прямолінійно пов’язана з інтернетом як платформою для здійснення своєї діяльності. Аналізуючи дані про тенденції до зміни попиту на відповідний продукт, можна прогнозувати та зробити певні передбачення, щодо запитів споживачів у цій сфері. Отже, основними трендами наступних десятиліть стануть:

  • відбір інформації;
  • унікальність;
  • чесніть;
  • багатозадачність.

Відбір інформації

Ми живемо в епоху максимального надлишку та перенасичення. І стосується це не лише матеріальних речей, як-от сімнадцята пара взуття для зміни образу чи десятки різновидів макаронів на полиці супермаркету. Кожен, мабуть, пам’ятає те відчуття, коли важко визначитися з вибором продуктів, через такий великий діапазон пропозиції. Теж саме ми можемо сказати і про інформацію в Інтернеті. Її настільки багато, що ми вже губимось на просторах веб-сайтів, у пошуках підтверджених джерел.

Більше даних – більше інформаційного шуму. Девіз нашого часу – швидше, більше, доступніше. Але більше – не означає краще. Дана модель поведінки вже проявляє свої недоліки і в найближчому майбутньому взагалі не буде працювати. Тому, найперше, що буде в трендах SEO-копірайтингу найближчим часом – це відбірна інформація.

На сьогодні, в Google можна знайти відповіді абсолютно на будь-яке питання, від кількості лапок у павука до передбачень по натальній онлайн-карті. Клієнти бірж копірайтингу вже потребують відібраної інформації, адже «вода» в текстах – вже неактуальна. Ми рухаємося, розвиваємося, думаємо надзвичайно швидко і головний ресурс, яким маємо – це час. Ніхто не хоче витрачати його на пошук та копання в безмежному потоці інформації. Отже, уже зараз лістинги набирають шаленого попиту. Чітко, зрозуміло та коротко – що поїсти, куди піти, який фільм обрати – хороший приклад якісної та відбірної інформації.

Унікальність

Наступний тренд, який є не менш важливим – це унікальність. На сьогоднішній день більшість міжнародних компаній все частіше звертають увагу на індивідуалізацію та особливий підхід до кожного клієнта. Наприклад, логістичні компанії та їхні ланцюги постачання. Система ланцюгів постачання 4.0 в пріоритеті працює на попит одного споживача. Зараз тенденція «працювати для маси» не забезпечує потрібних результатів та відходить на другорядний план. Унікальність – ось, що керує багатьма сферами діяльності, включаючи SEO-копірайтинг.

Чесність

Поруч з унікальністю стоїть попит на чесність, який зростає в арифметичній прогресії з кожним роком. Фейковим новинам надають багато уваги, розсекречують та блокують, адже люди зараз хочуть чути лише правдиву та перевірену інформацію. Недавно, український письменник Марк Лівін в своєму пості написав:

«Не знаєш про що писати – пиши правду».

Чесність в текстах відчувається з початку. Відразу хочеться читати та довіряти їм. Такі пости в соціальних мережах збирають більше лайків, профілі – більше фоловерів, а сповіді – більше співчуваючих. Чесніть викликає емоції, збільшуючи кількість прихильників та однодумців. Чесність – це мастхев наступних років.

Багатозадачність

Ще один тренд, який супроводжує нас вже кілька років і впевнено підвищує свої позиції – це мультизадачність. Ще вісімнадцять років тому ми чекали з нетерпінням виходу чергової серії серіалу, відкладаючи всі справи і цілу годину, а то і більше присвячували телевізору. Зараз же, дивлячись серіал, ми одночасно готуємо сніданки, переписуємось з друзями та граємо в ігри на ноутбуці. Така ж ситуація і у сфері SEO-копірайтингу.

Сьогодні недостатньо просто гарно поєднувати слова в речення, начиняючи це все сильними епітетами та яскравими метафорами. Рамки професій стираються і кожна з них поєднує елементи іншої. SEO-копірайтер повинен володіти знаннями з усіх сфер діяльності, бути в курсі новин, трендів та змін, мати критичне мислення та ідею.

Отже, аналізуючи сучасний стан SEO-копірайтингу та глобальну ситуацію у світі, можна зробити висновок, що споживачі втомились від інформаційного шуму та потребують щось більше, ніж просто текст. Найважливіші тренди майбутнього в SEO-копірайтингу, які можна виділити зараз — це відбір інформації, мультизадачність, попит на чесність та унікальність. Уже сьогодні ми спостерігаємо їхні прояви у різних сферах діяльності, як-от торгівля, логістика, економіка, письменництво чи політика.

SEO-копірайтинг змінюється, адже смаки та погляди споживачів перероджуються. У найближчому майбутньому ми зможемо побачити ці зміни.

Автор: TaraVebster

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter