Коли ми переглядаємо стрічку новин в улюблених соціальних мережах, беремо до рук газети та журнали, то обов’язково звертаємо увагу на статті, їхню якість написання, оригінальність, легкість сприйняття. Звісно, набагато приємніше читати той матеріал, який не містить стандартних «сухих» фраз, а, навпаки, є цікавим, наповненим прикладами з життя, близьким внутрішньому світу людини.
Якщо говорити про стандартну статтю, то написати її досить просто, варто лише дотриматися кількох правил: добре подумати, скласти план, на основі якого побудувати зв’язний текст, здійснити повну перевірку та внести корективи. З таким може справитися навіть новачок. Але кожен автор мріє написати таку статтю, яку б захоплені читачі назвали «справжньою бомбою». Це не просте завдання, адже треба добряче постаратися. Пропонуємо вам 10 неймовірних способів написати статтю-бомбу.
1. Тема статті
Часто перед автором постає питання: «Про що писати?». Здається, всі теми вже висвітленні, нічого нового вигадати не вдається. Подумайте, які речі надзвичайно вам близькі, що ви можете описати так, щоб читачі не могли відірватися від тексту. Але не беріться за те, чого не розумієте. Навряд чи жінка зможе писати якісні статті про механіку, а чоловік – про вечірній макіяж.
2. Доступність на легкість
Якщо ви хочете написати статтю, яка викличе захоплення в широкої читацької аудиторії, її треба зробити доступною. Повірте, серед нас не так багато професорів та доцентів, які зрозуміють важкі та незрозумілі терміни. Наприклад, інтерпретацію, гіпотезу чи антитезу краще замітити зрозумілими словами, такими як пояснення, перебільшення, протиставлення. Зверніть увагу на те, щоб стаття читалася легко, адже це зрештою не наукова робота.
3. Яскраві заголовки
До написаних текстів треба підбирати такі заголовки, які могли б заінтригувати людину, змусити її повністю прочитати статтю, але повністю не розкрити головну тему. Що зрозуміле відразу – те не цікаве.
4. Мова написання
Орієнтуйтесь на мовну аудиторію. Статті, написані німецькою, англійською, італійською, зможуть показати рівень ваших знань, але не організують великої кількості читачів. Люди досить ліниві, їм треба подати все доступною рідною мовою. Do you understand me?5. Розмітка тексту
Суцільний текст сприймається читачем, як щось важке, незрозуміле, таке, що давить на мозок. Краще за все подавати інформацію невеликими порціями, використовуючи підзаголовки, абзаци, списки. Проведіть асоціацію з тортом, адже його ми спочатку ріжемо на шматочки, а вже потім їмо.
6. Стислість – сестра таланту
Читачі здебільшого віддають перевагу невеликим статтям, ознайомлення з якими передбачає не більше п’яти хвилин. Варто пам’ятати, що краще написати дві коротенькі статті, послідовно їх презентувавши, ніж одну занадто довгу, яка не принесе очікуваного результату.
7. Найкраще – попереду
Маркитинг керується правилом: «Найкраще давай безкоштовно або дешево», у текстах все працює майже так само. Найцікавіше треба давати спочатку, а щось занудне (якщо без цього ніяк не обійтися) – в кінці.
8. Маніпулювання емоціями
Люди звикли вірити, якщо їм щось часто повторювати. Якщо ви натякнете своїм читачам, що ця стаття вам подобається, що є велика ймовірність, що від ознайомлення з цим текстом читачі теж отримують задоволення.
9. Гарний настрій – запорука успіху
Говорять, що найсмачніші страви готуються тоді, коли кухар має гарний настрій. Так і з написанням статей. Якщо ви сидите похмурі, насуплені, в поганому настрої, то такий і матеріал отримаєте, адже виллєте в нього всі власні переживання. А кому цікаво читати про біди інших, якщо й своїх вистачає? Усім потрібні позитивні емоції, які створює автор.
10. Любов до свого творіння
Якщо вам подобається написане – це найголовніше. Ви вклали у роботу частинку душі, власні сили, тому це обов’язково оціниться іншими.
Звісно, ці способи – лише невеликі кроки до створення статті-бомби. Але постійна робота над собою та стилем написання, зосередженість, цілеспрямованість обов’язково дозволять досягнути своєї мети.
Автор: TanyaKladko