Що таке копірайтинг?

Копірайтинг – це інструмент, що розв'язує питання бізнесу за допомогою текстів, або якщо простіше, то це всі тексти, написані для комерційного світу, щоб купити чи продати будь-що. Для того щоб створювати тексти, які досягатимуть поставлених перед ними задач, копірайтери поєднують у своїй роботі елементи маркетингу, психології, економіки та соціології. Цей вид діяльності є близьким до журналістики, але водночас сильно від неї відрізняється.

Напрямки копірайтингу

Тексти, що продають. Використовуються, як в інтернеті, так і в різноманітному друкованому форматі, мають комерційні цілі та мотивують читача до якоїсь дії – перейти, замовити, купити, підписатися. Такі тексти зазвичай мають заголовок, що інтригує, їхній об'єм, як правило, не великий, проте структура чітка, добре продумана згідно з правилами маркетингу. Цей напрямок копірайтингу має найбільший попит. Пишуться тексти у таких форматах:

  • Email-розсилки – тексти для рекламних листів, які надсилають на електронну пошту.
  • Комерційні пропозиції – це текст для презентацій, який компанія може запропонувати клієнтам.
  • Лендінг або сторінка-вітрина – це рекламний текст, що зазвичай написаний на одній сторінці та використовується у соціальних медіа-мережах. Він складається із заголовка, заклику до дії та лід-форуму. Основна його мета – спонукати читача до дії, наприклад записатися на навчання, замовити товар чи послугу, взяти участь у якійсь події чи хоча б залишити номер телефону.
  • Текст для баннерів – пишеться, як правило на картинці, короткий, проте дуже влучний.
  • Статті-лонгріди – це досить довгий текст, який описує історію успіху компанії чи бренду, це маркетинговий хід, який має на меті створити правильний імідж в очах покупців.

Іміджевий копірайтинг підтримує або створює імідж для бренду, компанії, товару, послуги. Такі тексти також впливають на продажі, але прямого заклику до дії в них немає. Основна ціль тут – зацікавити, виділитися на ринку, викликати довіру у потенційного покупця. Іміджеві тексти слід писати в єдиному стилі, вказувати конкретні та правдиві цифри та факти. Кожне слово має ретельно підбиратися, щоб в цілому сформувати такий текст, що створить бажаний образ для клієнта та знайде попит у покупців. Від таких текстів залежить рейтинг та репутація замовника, тому це досить складне та відповідальне завдання для копірайтера.

SEO-копірайтинг – це пошукова оптимізація або написання текстів, налаштованих під пошукові системи. Основна мета такої роботи – це просування сайтів. Він потребує мінімум фантазії та максимального дотримання таких правил:

  • Автор повинен добре орієнтуватися у сфері, про яку йтиме мова в тексті.
  • Ознайомитися зі списком ключових слів по заданій темі (це слова, які користувачі задають в пошуковій системі). Чим точніше вони підібрані, тим вища позиція сайту.
  • Правильно розмістити ключові слова на сторінці, влучно використати синоніми та грамотно написати теги заголовків.
  • Написати текст, що легко читати та просто зрозуміти, при цьому він має бути корисним та цікавим для читача.
  • Відсутність «води».
  • Унікальність таких текстів повинна бути якомога вища, в ідеальному варіанті 100%.

LSI-копірайтинг – це метод написання текстів на основі аналізу синонімів пошукового запиту та супутніх ключових слів та формування семантичного ядра. Тобто це означає, що копірайтер використовує синоніми до ключового слова та фрази із тематики суміжної до запиту. LSI-копірайтинг схожий до SEO, але тут пошукові роботи аналізують повний зміст тексту, а не його насиченість ключовими словами. Основні вимоги до LSI-текстів:

  • Користь. Потрібно розкрити тему – текст має давати повноцінну відповідь.
  • Насиченість LSI-фразами та наявність пошукових запитів. Потрібно використовувати ключові слова та додаткові, а також супутні запити.
  • Простота подачі. Стиль та термінологія підбираються таким чином, щоб текст був зрозумілий для рядового читача.
  • Чітка структура та ієрархія полегшують сприйняття матеріалу.
  • Рекомендується чергувати довгі та короткі речення. Це задає певну динаміку та ритм, що захоплює читача.
  • Текст обов'язково має бути написаний без граматичних помилок та бути повністю правдивим.

Рерайтинг, або переписування уже готового тексту іншими словами, але дотримуючись того ж змістового наповнення. Такий вид копірайтингу застосовують тоді, коли неможливо змінити зміст, а копіювати контент заборонено. Це може бути тоді, коли мова йде про опис методів лікування хвороб, статті на тему політичних новин чи кулінарні рецепти, наприклад. Цей напрямок є одним із найпростіших, оскільки потребує мінімум творчих навичок, проте й найменш оплачуваним.

Інформаційні технології постійно змінюються, разом з ними розвиваються стратегії маркетингу, а це у свою чергу впливає на появу нових напрямків в копірайтингу та трансформацію старих. Отож, для того щоб бути успішним, копірайтеру необхідно постійно вдосконалювати свої навички та рухатися у світі інформації згідно з останніми тенденціями.

Автор: mariana1989

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter