Трапляється так, що коли копірайтер працює на замовлення, то зіштовхується із темами, які йому мало знайомі, або не знайомі взагалі. Чи можна довіряти такому фахівцю?

Наприклад, розглянемо питання щодо сертифікації продукції. Професійний копірайтер – це або вчорашній філолог, або психолог, який не зміг себе знайти в своїй професії та й, напевне, не збирається шукати. Цілком ймовірно, що технічні пізнання у них цілком умовні, і, можливо, базуються на поверхневих уявленнях про той чи інший предмет. Тому можна з упевненістю стверджувати, що глибоких знань про те, що таке сертифікат продукції і як він має відповідати ДСТ (державним стандартам), у них немає.

Як в цій ситуації бути? Що робити? Чи можна довірити таким копірайтерам технічний текст хоча б середньої складності?

Думаю, що відповідь на це питання не така проста, як видається спочатку. Можна, звісно, відмовитися від такого фахівця, однак у цьому випадку може виникнути ситуація, коли написати хороший текст не буде кому. Звичайно ж, що серед технічно освічених людей, які знають, що таке сертифікат якості, є люди, які добре володіють мовними нормами. Але варто пам’ятати, що в ідеалі їх не так вже й багато, а в гіршому для вас випадку, копірайтингом, швидше за все, вони займатися ніколи не будуть.

Довіряти людям, які погано орієнтуються в технічних питаннях, теж не завжди доцільно. Звичайно ж, копірайтер, як і журналіст, з більшості питань, особливо технічних, не може розумітися досконало. Проте дилетантизм в тих чи інших сферах знань зовсім не означає, що людина не може працювати з уже готовою інформацією, збирати її, аналізувати, зіставляти, систематизувати й, головне, працювати з нею доти, доки вона не стане такою, якою має бути для якісної статті. Це, так би мовити, загальні критерії, яких має дотримуватися будь-яка людина, яка працює з текстами. Саме тому можна із впевненістю стверджувати, що з таким копірайтером співробітництво буде продуктивним, незалежно від того гуманітарій він чи «технар».

А на завершення, пропоную декілька критеріїв, які допоможуть обрати потрібного копірайтера:

  • він успішно пробує себе в різних видах діяльності (широкий кругозір, хороші знання);

  • він займався наукою (вміє працювати з інформацією, добре структурувати її);

  • він займався журналістикою (вміє доносити потрібну інформацію, відповідати за написане);

  • він займався викладацькою діяльністю (грамотний, вміє організовувати працю).

Автор: vadiMoroz10

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter