Для кожного досвідченого копірайтера рано чи пізно постає питання виходу на міжнародний рівень. Адже всім відомо, що за кордоном на біржах контенту оплата вища, аніж на вітчизняних, та й перспектива заробітку в іноземній валюті досить заманлива.
Отож, розгляньмо найпопулярніші іноземні біржі та основні умови співпраці з ними, зокрема виділимо:
Однією з найбільших міжнародних платформ для копірайтерів є Constant Content. Більше ніж 100 000 авторів та величезна база статей. А за високу унікальність тексту, яка наближається до позначки 100%, біржа отримала довіру серед найбільш відомих і великих фірм-замовників.
Особливістю цієї біржі є оплата не за символи, а за слова, що, на перший погляд, є досить незвичним для українського копірайтера. Щоб зареєструватись як автор, необхідно заповнити реєстраційну форму та пройти тест на обрану тему з 100-250 слів. Готові тексти можуть бути продані за різну суму, все залежить від ліцензії, яку обрав замовник.
Якщо це ліцензія на користування, то вашу статтю просто передрукують і вона залишиться в архівах для подальшого продажу. Відповідно – це найдешевший тип покупки. Найдорожчою є повна ліцензія, відповідно, право на ваш текст належить покупцю, він може її змінити, редагувати або навіть перепродати. І, останній тип ціни, за якою можуть придбати вашу статтю – унікальна ліцензія. Її можуть лише передрукувати, проте вона видаляється з архівів платформи.
Наступною великою міжнародною біржею контенту є iWriter. Зараз на ній зареєстровано понад 35000 авторів, а можливість заробітку доходить до 80 доларів за 500 слів. Все залежить від вашої креативності та виду обраного замовлення. Адже тут можна писати все: коментарі, статті, блоги та навіть електронні книги. Єдиним мінусом є те, що немає можливості створювати свої особисті тексти на продаж, а лише працювати із замовниками. Тут також, щоб стати автором, необхідно заповнити анкетні дані та виконати два пробні завдання на 250 слів, теми на які надаються одразу ж при реєстрації.
Серед багатьох бірж контенту можна виділити таку міжнародну лінгвістичну біржу, як Poliglot. Тут є завдання як для перекладачів, репетиторів, так і для копірайтерів. На сьогодні зареєстровано більше 1700 авторів суто в напрямі копірайтинг. Є можливість писати багатьма мовами та додавати свої тексти в портфоліо. Мінусом цієї біржі є те, що вона доволі молода і відповідно, не варто очікувати на ній багато замовлень.
Отже, реєструючись на міжнародних біржах контенту, слід розуміти, що не зважаючи на більшу ціну за вашу роботу, вимоги до вас теж будуть вищі, особливо до знань мови. Тому слід налаштуватись на серйозну роботу, і результати не заставлять себе чекати.
Автор: AnnaH