Любити писати – не тотожне умінню на цьому заробляти.

«Мій текст відповідає поставленим задачам, та його не купують». «Мою роботу не оцінюють належно». «Мої матеріали не публікують». Знайомо? І очевидно, набридло безрезультатно витрачати свій час?

Якщо так, то вмикайте уважність і мотайте на вус поради, як зробити свій текст смачнішим для замовника?

1. Перевтільтесь у свого читача

Перш ніж почати писати, поміркуйте, для кого ви пишете? Яка ваша цільова аудиторія? Які потреби у цієї категорії людей? Для чого їм потрібна послуга, товар чи інформація, яку ви їм маєте  дати? Складіть питання, на які маєте дати відповіді. Це допоможе скласти орієнтовний план статті.

2. Оберіть незаїжджений кут подачі

Не пишіть стандартно. Знайдіть цікаві факти до теми, або опишіть життєвий приклад. Припустимо, ви маєте написати креативне оголошення про пошук офіціантки чи офіціанта у мережу закладів відпочинку. Згадайте у своєму тексті про відомих персон, які починали свій шлях у цій професії. Це додасть оголошенню певної пікантності.

Ваше завдання – написати поради фотографам-початківцям? Створіть топ-антипорад, розвійте стереотипи та міфи.

Приклад: «Photoshop виправить всі недоліки» – це міф. По-перше, погану фотографію він зробить хорошою, але не ідеальною. По-друге, графічний редактор потребує окремих навичок, знань. Для його опанування потрібен час.

3. Відмовтесь від термінів, канцеляризмів та штампів

Пишіть так, ніби розповідаєте це подрузі. Вживайте прості зрозумілі слова. Підбирайте синоніми термінам та уникайте пасивного стану дієслів. Ваш текст повинен читатись на одному подиху, а не відштовхувати чи спонукати йти за словником.

Приклад: Нами було проведено ряд заходів по налагодженню благоустрою.

Альтернатива: Ми насаждали дерев та встановили лави.

4. Спрощуйте текст

Пишіть короткі речення, без складних синтаксичних конструкцій. Одне речення – одна думка.

Приклад: Наші курси з SEO, які вважаються найефективнішими в місті, принесуть вам не лише нові знання, а і нові знайомства з людьми, що, можливо, стануть  вашими потенційними клієнтами.

Альтернатива: Наші курси – найефективніші у місті. Разом з новими знаннями ви маєте шанс отримати і потенційних клієнтів.

5. «Не лийте воду!»

Відфільтруйте текст так, щоб лишилось найвагоміше й найцінніше для читача. Споживач приходить отримати відповіді на питання. Ваша задача – дати йому цю відповідь. Пишіть лише по суті, не віддаляйтесь від теми.

Приклад: Обираємо одяг новонародженому

На порозі чудовий період життя – ви готуєтесь стати батьками? А отже й перед вами постало багато важливих питань, з якими раніше не доводилось зустрічатись. Де народжувати, що брати в пологовий будинок, який візочок купити. Ну і, звісно, який одяг слід обрати для немовляти? Яка мама не мріє обрати своїй лялечці гардероб, згадавши, як це робила в дитинстві. Для початку згадайте, який це буде сезон? Якщо спекотний, то не поспішайте скуповувати теплі чоловічки. Якщо холодний, то мінімізуйте вибір з боді без рукавів…

Альтернатива: Обираємо одяг новонародженому

Ви готуєтесь стати батьками? І вже міркуєте над тим, який одяг слід обрати немовляті для перших місяців життя? Згадайте для початку, який це буде сезон? Якщо спекотний, то не поспішайте скуповувати теплі чоловічки. Якщо холодний, то мінімізуйте вибір з боді без рукавів…

6. «Уникайте оцінок»

Пишете про товар чи послугу – не вживайте оціночних суджень. Залиште право за читачем самому зробити оцінку. Ліпше приведіть його до того. Наведіть достатньо фактів, прикладів – і він самостійно зробить висновок.

Приклад: Наші фільтри – надійні й популярні серед населення.

  

Рекомендація: Нашими фільтрами користується кожен четвертий житель міста. Серед наших клієнтів вже цілі родини.

7. Інтригуйте

Пишіть інтригуючи. Закидайте вудочку для читача – і спонукайте його продовжити читати. Це може бути питання, ключові слова, відповіді на які шукає споживач. Допустимо, ви маєте створити матеріал про фріланс:

Набридло працювати в офісі? Не хочете більш збиратись в поспіху на роботу? Отримувати маленьку зарплату й працювати на шефа? Ми знаємо як вам допомогти…

8. Структуруйте текст

Щоб ваш текст хотілось прочитати від початку до кінця – подбайте про його оформлення. Відділіть абзаци пробілом. Застосуйте маркери, списки. Пам’ятайте, в абзаці має бути не більше 5 рядків.

9. Додайте ілюстрацію

Підберіть відповідне зображення чи інфографіку до статті. Ілюстрація полегшить сприйняття інформації, зробить текст більш читабельним.

10. Не поспішайте текст відправляти замовнику

Перечитайте свою роботу. Проаналізуйте її на орфографію. Переконайтесь, чи повністю розкрили тему. За можливості, дайте почитати його ще комусь з вашого оточення. І лише потім здавайте роботу.

Підсумуємо? Щоб створити бомбовий текст, варто обрати нестандартний кут подачі. Заінтригувати читача. Писати доступною мовою, коротко та по суті.

Автор: jo03071989

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter