Мільйони людей щодня навідуються до інтернету в пошуках важливої інформації. А власники веб-ресурсів працюють над тим, щоб зацікавити відвідувачів, спонукати їх до дії та знову скористатися послугами сайту. Користувачі повертаються на ті сайти, яким довіряють, де легко можна знайти відповіді на свої запити. Тому єдиний спосіб зацікавити їх – наповнити сторінки веб-ресурсів чітким, зрозумілим, послідовним і змістовним контентом.

Та створюючи необхідний інформаційний матеріал, потрібно пам’ятати про деякі особливості читання текстів з монітора.

Дослідження поведінки та опитування інтернет-користувачів виявили, що більшість читачів відчувають певний дискомфорт і сповільнюють темп читання. Віддають перевагу швидкому перегляду сторінок, а не вчитуються в кожен рядок.

Ще однією особливістю є те, що крім людей тексти опрацьовують пошукові системи. Вони приводять на сайти до 80% відвідувачів. Щоб сторінка саме вашого сайту була знайдена пошуковиком у відповідь на запит, тексти піддають СЕО-оптимізації. Тому при написанні таких статей необхідно враховувати ці особливості та дотримуватись певних правил.

Правила написання текстів для Web:

Грамотність

Орфографічна, граматична, пунктуаційна безграмотність – один із факторів роздратування для читачів. Помилки вказують на зневажливе ставлення власників сайтів до своїх відвідувачів. Тому перевірка текстів є обов’язковою. Редагування займає небагато часу, якщо використовувати спеціальні програми та ресурси.

Інформативні заголовки

Найбільш інформативними в тексті є заголовки та підзаголовки. Вони повинні привертати увагу, в них можна помістити важливу інформацію. Погляд читача ковзає по сторінці, шукаючи зачіпки, і саме заголовок може стати «гачком», який примусить залишитись і читати далі. В заголовках обов’язково розміщують ключі для пошукових систем.

Невеликі абзаци та прості речення

Читання з монітора значно більше напружує зір, ніж читання з паперу. Тому бажано ділити текст на невеликі абзаци. Чітко викладати свої думки. Не використовувати занадто складні конструкції. Будувати прості речення, зрозумілі та змістовні.

Марковані списки та виділені слова

Текст сприймається легше, якщо в ньому є нумеровані чи марковані списки, а важливі слова і фрази виділяються курсивом або напівжирним шрифтом. Але не варто виділені слова підкреслювати, бо це ознака гіперпосилання.

Вільне розміщення та розмір шрифту

Задля комфорту відвідувачів не варто розміщувати тексти впритул до елементів дизайну. Навколо текстових блоків має бути достатньо вільного місця. Адже читання та перегляд має бути зручним і приносити задоволення.

Розмір, тип шрифту вибирається індивідуально. Головне, щоб читачі могли змінювати розмір букв з допомогою браузера.

Використання посилань

Корисними будуть в тексті посилання на інші розділи чи матеріали сайту, якщо вони не заважають читанню. Головна сторінка-це візитівка сайту, розміщення посилань на ній буде дуже доречним.

«Перевернута піраміда»

При написанні текстів доцільно використовувати закон «перевернутої піраміди», коли найважливіша інформація подається в перших абзацах. Якщо відвідувач залишить сторінку, прочитавши лише верхню частину, головні факти та висновки залишаться в його голові. В цій частині тексту також необхідно зосередити і найважливіші ключові слова.

Це лише базові правила для тих, хто хоче спробувати себе в ролі автора текстів для інтернету. Якщо ж ви бажаєте стати професійним копірайтером, осягнути всі тонкощі цього ремесла, то необхідно багато і наполегливо вчитись, відвідувати вебінари професіоналів, читати необхідну літературу, постійно практикувати. Але немає нічого неможливого, було б бажання.

Автор: milada

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter