В житті кожної людини, чим би вона не займалась, настають моменти, коли бракує мотивації рухатись далі у своєму напрямку. Ніхто не застрахований від настання такого стану, і копірайтери — не виключення.
Існують різні причини втрати мотивації. Це можуть бути:
- професійне вигоряння;
- перевтома;
- проблеми в особистому житті чи проблеми зі здоров'ям;
- робота не приносить задоволення, приносить не достатньо грошей тощо.
Яка б із причин не викликала втрату мотивації копірайтера, із цим станом потрібно боротися.
Що з цим робити
- Одним із дієвих і найпростіших способів повернути мотивацію є звичайний відпочинок. Необхідно відірватися від постійної роботи, перемкнути свою увагу на будь-що інше, не пов'язане із написанням текстів. Ідеальним варіантом є поїздка у нове для себе місце. Враховуючи, що у багатьох копірайтерів є можливість працювати, не прив'язуючись до робочого місця, можна відвідати іншу країну чи місто. У більшості випадків, просто відпочивши, людина повернеться до роботи із новими силами, думками та ідеями.
- Також при втраті мотивації копірайтеру є сенс вивчити нові теми. Можливо, такий стан зумовлений дуже вузьким колом знань, які людина може виразити у тексті. Тому представникам цього виду діяльності необхідно постійно самовдосконалюватись. Найкращим способом проведення вільного часу для копірайтера є читання книг і статей, участь у навчальних семінарах та вебінарах, перегляд мотиваційних відео чи прослуховування аудіозаписів, розмова з більш досвідченими колегами та просто розумними людьми. Маючи широкий вибір тем, легше знайти замовлення, і тоді робота стає цікавою та різноманітною, а заробітки вищими та швидшими.
- Ще один метод, на який варто звернути увагу — це спорт. Заняття будь-яким видом спорту або фізкультурою загартовує людину до труднощів, вчить ставити перед собою мету і досягати її. Займатися можна зранку, чи ввечері, у спортивному залі, надворі, чи у власній кімнаті — все це індивідуальний вибір. Головне, що людина вдосконалює свою фізичну форму та спостерігає позитивний результат. Ця порада стане в пригоді для усіх, хто прагне безупинно рухатися вперед та долати будь-які перешкоди.
- Окрім цього, варто звернути увагу на свій спосіб життя, проаналізувати, яких звичок необхідно позбутися, задуматися, що заважає продуктивній праці. Можливо, потрібно нормалізувати сон або харчування, обмежити час, проведений у соціальних мережах, комп'ютерних іграх, звести до мінімуму вживання спиртних напоїв тощо.
- І, врешті-решт, якщо нічого не допомагає повернути мотивацію, попри всі старання, немає ніякого бажання займатися написанням текстів, варто серйозно задуматись, чи підходить вам ця робота, чи отримуєте задоволення від праці, чи бачите перспективу розвитку у цій професії. Якщо ні, не варто змушувати себе цим займатися.
Висновки
Професія копірайтера є досить складним родом занять, який може впливати на морально-психологічний стан людини як в кращу, так і в гіршу сторону.
Однією з найбільш поширених проблем, з якою стикаються копірайтери, є втрата мотивації. Вона може мати різні причини та різні шляхи вирішення.
Як було згадано вище, щоб повернути мотивацію та не втрачати її, необхідно, в першу чергу, давати собі відпочинок та подорожувати. Безупинна робота рано чи пізно негативно вплине на фізичний та моральний стан людини.
Також, для копірайтера важливим є різноманіття та якомога ширший вибір тем, тому необхідно постійно самовдосконалюватися, вивчати нову інформацію, напрацьовувати досвід. Це зробить роботу більш продуктивною.
Окрім цього, при втраті мотивації виходом із ситуації може стати відмова від шкідливих звичок. Бар'єрами на шляху до мети можуть бути алкоголь, соціальні мережі, ігри, ненормований сон чи неправильне харчування. Натомість корисним для людини стануть заняття спортом, правильна дієта та здоровий сон.
А найважливішим для кожної людини, яка втратила мотивацію і бажання працювати, є питання, чи підходить їй дана професія. Безліч людей неодноразово змінюють свій рід діяльності, перш ніж знайдуть справу всього життя. Тому, якщо жоден із методів не допомагає вам повернутися до роботи та отримувати від неї задоволення, не варто засмучуватись і опускати руки. Можливо, ви майбутній фахівець у зовсім іншій сфері, потрібно тільки спробувати.
Автор: STANISLAVOVICH