Майже кожна людина рано чи пізно захоче написати біографію. Ціль написання у кожного різна. Одні хочуть донести до своїх нащадків великі подвиги свого діда, прадіда, а іншим це потрібно, щоб отримати редакторське завдання на роботі. Якщо дотримуватись правил написання біографії, у цьому не буде нічого складного.
Для того, щоб написати біографію спочатку потрібно зібрати всю інформацію, яка стосується життя людини, про яку ви хочете написати. Найлегше провести інтерв'ю з особою, чию біографію писатимете, але іноді ви можете не мати такої можливості. У цьому випадку поговоріть з її найближчим оточенням. Якщо з інформації, яку вам надала людина чи її рідні, ви дещо не зрозуміли, запитайте ще раз. Краще перепитати, ніж написати неточну інформацію.
Загалом можна писати біографію людини за такою структурою: її прізвище та ім'я, дати життя та місце народження, портрет особи та імена батьків. Необхідно також вказати походження людини та її родинні зв'язки. Не менш важливою є освіта та місця, де вона навчалася. Не забувайте описувати основні етапи життя людини, де вона працювала та її сімейне життя.
Під час написання біографії дотримуйтесь послідовності дій у хронологічному порядку. Чітко і точно описуйте всі події, які відбулися. Не можна писати спочатку про досягнення людини, наприклад, в особистому житті, а вже аж потім розповідати про шкільні роки. Постарайтесь писати біографію в такому місці, де вам ніхто не буде заважати, інакше є можливість допустити багато помилок, що неприпустимо при її написанні.
Постарайтесь не висловлювати власну думку стосовно особи, чию біографію пишете. Цим ви можете зіпсувати перше враження читача про неї. Для більшої правдивості використовуйте висловлювання її рідних, але це не обов'язково. Не забувайте записувати їх прямою мовою, оскільки ви повинні передати слова точно так, як говорили її рідні.
Дехто описує у біографії тільки плюси особи, але так робити небажано. Біографія буде неповноцінною, можливо трохи брехливою. Записуйте в ній і позитивні, і негативні риси людини. Також не забувайте, що у кожної події є своя дата, яку необхідно писати у хронологічній послідовності. Після написання прочитайте біографію дуже уважно, перевірте чи кожна подія записана під правильною датою. Якщо ви впевнені, що все правильно, вважайте що робота виконана.
Дотримуючись всіх цих правил ви напишете ідеальну біографію. Вірте в свої можливості й запам'ятайте — ключ до успіху у ваших руках.
Автор: VladikSV