Копірайтер – це людина творча, для неї притаманно з головою поринати у роботу. Будь-якій творчій особистості для роботи необхідне натхнення. Воно дає сили таким людям працювати 24 години на добу і 7 днів на тиждень без відчуття втоми. Одні вважають їх схибленими, а інші мріють знайти й собі роботу, яка дасть змогу так само проявити свій потенціал. Але не все так просто, як здається.

Творча криза у копірайтерів

Ледь не щодня доводиться чути у стрічках новин про творчу кризу у відомих людей. Людям властиво перегорати, втрачати бажання творити. Копірайтери – не виключення. Коли ніщо в цьому світі не в змозі вас змотивувати, ви втомились від роботи й більше ніщо вас не надихає творити, коли відчуття таке, немов світ руйнується, а вам байдуже, – настав час зупинитись і розібратись в собі.

Ще місяць тому зранку до вечора ви шукали замовлення, мріяли про цікаві завдання і сподівались на довготривалу співпрацю, а останні декілька тижнів відчуваєте нудоту від комп’ютера? Вас більше не мотивують гроші, ви втратили інтерес до того, чим займались раніше, час від часу продивляєтесь сайти пошуку роботи? Ви не один такий, кризи трапляються у житті кожного. Однак лише від вас залежить, наскільки легко вам вдасться впоратися зі складнощами.

У творчих людей перегорання є головною причиною втрати мотивації. Працюючи день у день і віддаючи всього себе роботі, людина позбавляється найголовнішого у роботі – бажання. Після цього настає апатія, а іноді й депресія. Людина закривається у собі та переживає складні емоційні потрясіння. Звичайно, все це шкодить здоров’ю, та чи не думали ви, що творча криза – це один із захисних механізмів нашого організму? Уявіть собі: ви працюєте без вихідних день у день, переживаєте емоційні потрясіння, відчуваєте фізичну втому, але необхідність працювати не дає вам змоги відпочити. В таких ситуаціях і приходить на допомогу фінансовий голод, творча криза. Вони змушують нас зупинитись і тільки від кожного з нас залежить: чи використаємо ми цей час собі на користь, відпочинемо і засумуємо по роботі, чи продовжимо працювати на шкоду іншим, видавлюючи з себе тексти, не цікаві ані нам самим, ані читачам. Нехай творча криза стане для вас новою сторінкою в житті.

Як подолати творчу кризу і не зійти з розуму?

Якщо ви відчуваєте, що в вашому житті настав саме такий період, прислухайтесь до простих порад:

  • закінчіть усі проекти, що почали, і не беріть нових;
  • влаштуйте собі відпустку;
  • не наближайтесь до робочого місця ближче, ніж на метр;
  • не відповідайте на дзвінки замовників.

Трохи відпочивши, спробуйте розібратись, чому настала творча криза. Можливо, проблема справді в тому, що ви працюєте як Папа Карло, а може, вас демотивує низька заробітна плата. Так буває: ви працюєте роками, навчились новому, виконуєте більше замовлень, а отримуєте той самий один долар за 1000 символів, або ваші статті активно продаються, їх читають тисячі людей, а автор так і залишається невідомим. Вам не вистачає визнання. Все це розчаровує вас і вбиває будь-яке бажання творити. Ліки проти цього лише одні – відпочинок.

Ставтесь до втрати мотивації адекватно. Ви не робот, не комп’ютер, тому не можете працювати без зупинки. Якщо навіть комп’ютер іноді дає збій у роботі, чому ви себе вважаєте Брюсом Всемогутнім? Чому не жалкуєте своє здоров’я і відмовляєтесь усвідомлювати, що у будь-якій роботі, особливо у творчій, необхідна перерва. Лише відпочивши, ви зрозумієте, що не все так погано навколо, як вам здавалось декілька тижнів тому, і що ваша робота все ж таки непогана. Не турбуйтесь за втрачений час і гроші, — людина, яка депресує, ще ніколи нічого путнього не зробила.

Як копірайтеру змотивувати себе на роботу?

У більшості випадків будь-якого копірайтера можна змотивувати високою заробітною платою. Але як надихнути на роботу копірайтера-початківця, якого запропонована плата лише розчаровує?

Мотиваційні поради для копірайтерів:

  1. Пишайтесь тим, що вже зробили. Пам’ятайте: краще зробити менше, ніж взагалі нічого.
  2. Заохочуйте себе за виконані завдання, даруйте собі приємні речі, купуйте солодощі.
  3. Не звинувачуйте себе в тому, що не вдається зробити. Особливо це стосується копірайтерів-новачків, яким ще багато чому треба навчитись. Захоплюйтесь тим, що вдалось виконати.
  4. Не варто працювати більше норми. Якщо на роботу ви вирішили відводити вісім годин на день, не слід мучити себе і працювати по десять, дванадцять. Це швидко демотивує, забирає сили та енергію, яка необхідна вам на завтра. Робіть перерви і не бійтеся зупинитись раніше, коли відчуваєте сильну втому.
  5. Намагайтесь брати у роботу лише ті завдання, що вас надихають. Якщо ви розумієте, що для вас запропонована тема нудна, неважливо, скільки платять. Беріть цікаві для вас завдання, вони здаватимуться вам легшими та й впораєтесь ви швидше.

Не бійтесь творчої кризи, сприймайте її виключно як можливість відпочити, зарядитись енергією і натхненням. Будьте вдячні кожному дню і працюйте заради задоволення! Дякую за увагу!

Автор: Karyna3511

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter