Якісні тексти сьогодні – це запорука успіху будь-якого бізнесу. Часи, коли тексти писали менеджери чи самі власники, давно минули. Інформації тепер надто багато, товарів та конкуренції та ринку теж не меншає. Єдина можливість залишатися затребуваним – розповісти клієнтам, що їм потрібен цей товар.

Ідеальний копірайтер – ще й маркетолог

Без основних знань з маркетингу написати текст, що продає, майже неможливо. Просто добре писати вже не достатньо. Потрібно знати, чого хоче цільова аудиторія, що їй потрібно та які в неї болі. Професійний копірайтер починає роботу над текстом з аналізу клієнта, його товару та цільової аудиторії.

Найпоширеніша помилка – вивчати ЦА надто поверхнево. Жінки 18-35 років з середнім достатком – це не аудиторія. Потрібно дізнатися, як виглядає ця жінка, яку зачіску любить, що робить у вільний час та чи має домашнього улюбленця. Загалом, відповісти на сотні дрібних питань, щоб справді сформувати правильний портрет аудиторії, згідно з яким можна починати працювати над текстом.

Якщо писати для всіх – результату не буде. Кожен клієнт має відчути, що пишуть для нього і в тексті впізнати себе.

І що? Кожен текст має відповідати на питання, яку користь він несе читачеві. Чому хтось повинен витратити кілька хвилин свого часу, щоб прочитати цей пост.

Кради, як митець

Аналіз конкурентів – важливий аспект. Звісно, не можна займатися плагіатом. Але необхідно знати, що відбувається на ринку. А ще вивчити тих, хто проявляє активність на сторінках конкурентів, які питання вони ставлять та що їх не влаштовує. Використавши ці нюанси у тексті, можна значно краще достукатися до аудиторії та продемонструвати, що ви на їхній хвилі.

Структура тексту

Три секунди – час, за який читач зрозуміє, чи хоче читати текст повністю. Тому професійний копірайтер не нехтує заголовком. Він повинен бути коротким, описувати суть тексту та містити трохи інтриги. Щоправда, варто бути обережним, щоб не перетворитися на жовту пресу і не втратити довіру читачів.

Один суцільний текст ніхто читати не буде. Особливо, якщо він довгий. Короткі підзаголовки допоможуть впоратися з цією проблемою та втримати увагу аудиторії. Текст можна розбавити смайликами. Але тут слід бути обережними і не переборщити. Також варто зважати на ЦА і підбирати емоджі, які пасуватимуть до неї.

Копірайтер – це не просто людина, що вміє писати. Щоб бути успішним у цій професії, потрібно бути маркетологом, психологом, помічати деталі та вміти постійно креативити. Тоді тексти матимуть шанс на успіх, а замовник – багато продажів.

Автор: Sonyasab

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter