Так легко виглядати ідеальним, поки ще нічого не зробив. Але наші помилки – це показник того, що ми спробували. Пропоную розглянути ключові причини, які варто усунути, щоб стаття цікаво читалась і швидко продавалась.
1. Складність написання
Чим легший текст, тим простіше його зрозуміти. А зрозуміла стаття – це ефективна стаття.
Як зрозуміти, чи буде стаття сприйматися легко? Прочитайте її вголос, виразно, враховуючи всі пунктуаційні знаки, роблячи наголоси на ключових словах. Відчуваєте, як заплітається язик, а свідомість перестає сприймати занадто довгі речення і складні звороти? Було б соромно прочитати статтю вголос перед замовником? Якщо ваші відповіді позитивні, це свідчить про те, що над простотою викладу важливо ще попрацювати.
2. Відсутність соціальної спрямованості
Не складно озвучити, кому буде цікава написана стаття, але цього замало. Закрийте очі й уявіть вашу цільову аудиторію, спробуйте зрозуміти цих людей, відчути їхні страхи, пережити їх досвід, усвідомити їх потреби. Якщо ви зможете побачити у клієнтові людину, то зможете і написати змістовний текст. Якщо текст спрямований на усіх одночасно, то, по суті, він не спрямований ні на кого.
3. Влучний заголовок
Людство страждає від інформаційного перенасичення, тому кожен з нас підсвідомо починає фільтрувати інформацію. Неправильно оцінювати книгу по обкладинці, але щось схоже постійно відбувається з нашим мозком, бо кожен текст він оцінює по заголовку. Мета заголовка – привернути увагу, змусити зупинитися і серед усього потоку інформації спинитися саме на цій. Ваш заголовок «кричить» так голосно, щоб привернути увагу? «Тихий» заголовок – непоганий, але дещо недопрацьований.
4. Відсутність емоційного забарвлення
Навіть люди, які розповідають про власну логічність і раціональність, в ці хвилини керуються саме емоціями, які спонукають їх говорити про власну значущість. Емоції керують людьми й гріх цим не скористатися, особливо, якщо ви пишете рекламні тексти.
Перевіряйте кожен написаний текст на достатню кількість емоційних звернень. Говоріть з внутрішнім «я» читача, змусьте його уявити потрібні картини, пограйте з бажаннями клієнта, подаруйте йому легку похвалу, нагадайте йому приємні миті. Спробуйте. Важливі не лише логічні аргументи й послідовний виклад, а й емоції. Добавте їх у статтю, як сіль – за смаком. Це покращить якість і зробить текст більш живим.
Головне – не втратити мотивацію, писати знову і знову попри всі помилки. Не забувайте, що кожна стріла, яка потрапила у ціль – це результат сотні промахів.
Автор: AnnaMusiienko