Щоб дати відповідь на дане запитання, потрібно розуміти, хто такий "копірайтер"; і які у його роботі обов'язки.
Хто ж такий копірайтер
"Копірайтер" - слово іншомовного походження, утворене з двох слів в англійській мові (copy (іменник) — друкований чи написаний власноруч документ або рукопис; write — писати). Отже, копірайтер — це людина, яка пише текстові документи певного характеру.
Професія копірайтер
Дана діяльність передбачає роботу у написанні текстових документів рекламного, презентаційного характеру. Якщо вглибитись в історію, то можна зробити висновки, що ази цієї професії простежуються ще до нашої ери. І з кожним новим етапом розвитку людства, вона прогресує і модернізується.
Основні етапи розвитку копірайтерингу:
- Виникнення друкарства. Поява перших рукописів, книг, газет, журналів дає значний поштовх у розвиток даної діяльності. Хоча на цей час "копірайтер" як професія невідома.
- Виникнення телебачення. З появою телевізії копірайтер стає затребуваний, так як охоплює величезну сферу надання інформації людству власне рекламного і презентаційного характеру.
- Виникнення інетернету. Цей етап найпрогресивніший у даній діяльності і дає розуміння того, що мимовільно виникла нова професія "копірайтер", хоч і коренями тягнеться з історичних часів. На сьогодні вона охоплює настільки масштабний спектр роботи, що її поділяють на вузькі спеціалізації.
Успішний копірайтер
Люди, які працюють у цій сфері, повинні бути багатогранними, комунікабельними, грамотними, з умінням робити власні висновки, припущення, висувати свої гіпотези тощо. І, звісно ж, знання і розуміння психології, як науки, необхідне. Щоб виконати свою роботу добре і зробити її конкурентоспроможною, треба чітко знати, що саме потрібно споживачу. Тому важливо успішному копірайтеру освоїти основи загальної психології, щоб викликати правильні емоції, відчуття, зацікавленість, переживання осіб до того чи іншого рекламного та презентаційного товару.
По-перше, працюють дані фахівці із різною віковою категорією споживача, де потрібно враховувати інтереси і вподобання певних груп населення за віком. По-друге, копірайтери працюють з продуктом на зацікавлення як чоловіків, так і жінок. По-третє, представити правильно свою роботу необхідно для різних соціальних верств населення.
Ну і, звичйно, важливо враховувати індивідуальність кожного. Копірайтер повинен озброїтись великим багажем знань особистих і набутих, бути творчим, мудрим і мобільним. Вміти писати, мати за спиною певний життєвий досвід, цікавитись різноманітними сферами життя, вміти спілкуватись з людьми і проникати до них у довіру.
Успішний копірайтер повинен бути хорошим письменником і проникливим психологом!
Автор: yasinoni