Шахрайство зародилось тоді, коли почало існувати людство. Ще з давніх-давен наші пращури старались придумувати певні схеми для того, щоб отримати вигоду. Еволюція вплинула на створення різноманітних методів шахрайства, котрі стають все більш досконалими з кожним їх розкриттям. Ніколи не відомо, чого чекати від людини.

З цією проблемою часто стикаються копірайтери – митці Інтернету. Буває так, що вони відправляють виконані ними роботи тим, хто не збирається оплачувати останні; в кого з самого початку спланований підлий хід подій; хто одразу зникає з мережі та стирає за собою всі сліди; хто має одну-єдину ціль – обманути.

В основному, у сфері копірайтингу працюють цілком добропорядні люди. І замовники, і виконавці з великою відповідальністю відносяться до своїх обов'язків та цінують те, чим займаються. Проте інколи на цьому творчому шляху зустрічаються ті, хто хоче нажитись на чужій праці. Такі люди шукають різноманітні можливості, аби добитись свого та вийти «чистим із води». Це шахраї, про яких буде йти мова у цій статті.

Підступні методи шахрайства

У більшості копірайтерів-новачків немає досвіду мережевих взаємовідносин з нечесними замовниками. Їм не одразу вдається розпізнати того, хто має злі наміри щодо співпраці. Тому кожному початківцю варто ознайомитись з відомими методами шахрайства, котрі часто використовують аферисти:

  • Повна оплата лише після відправки готової роботи. Новачки здебільшого виконують свої перші завдання «на довіру», адже їм ніхто не платить за це наперед. Недобросовісні замовники часто пропонують оплатити роботу тільки після того, як отримають її кінцевий результат. В такому випадку, виконавець може не братися за завдання, якщо розуміє, що це може бути певна авантюра. Пояснити рішення цієї відмови можна сумнівністю та підозрілістю, які виникають до новоствореної сторінки замовника, на котрій відсутні відгуки інших користувачів. Велика кількість досвідчених копірайтерів починають виконувати замовлення виключно після попередньо внесеного на баланс завдатку у розмірі 30% від усієї суми.

  • Тестове завдання. Шахраї збирають велику кількість безкоштовних текстів різної тематики, пропонуючи їх учасникам у вигляді тестових завдань. Вони відносять це до однієї з вимог, яка підтверджує рівень майстерності копірайтера та дає показник якості його роботи. Щоб зрозуміти, чи дійсно це шахрайський метод, варто запам’ятати, що чесний замовник дає всім своїм виконавцям одне тестове завдання, яке публікується в тексті проекту.

  • Незадовільність виконаної роботи. Коли замовник постійно вимагає переробити відправлену йому статтю, переписати, дописати щось, виправити незначні недоліки, і все одно залишається невдоволеним, це говорить про його шахрайські наміри. Він може провести початковий платіж, проте повну суму відправляти відмовиться через придумані ним причини.

  • Випробувальний термін. Копірайтер протягом певного періоду повинен проявити себе, написавши декілька безкоштовних пробних статей для замовника. В кінцевому підсумку, по закінченню цього часу, виконавець отримує тільки негативні відгуки про себе та свою роботу. Результат останнього навіть не залежить від якості написаних текстів.

  • «Пиши більше – я доплачу». Цю або подібну фразу часто вживають замовники, які просять копірайтера написати спочатку 2-3 сторінки тексту, за котрі він заплатить вказану на біржі ціну. Далі пройдисвіт дає можливість автору дописати і відправити ще декілька сторінок з розгорненням теми, за які він, звісно, доплатить вже напряму. Це обман, і погодившись на таку пропозицію автор залишиться без винагороди за свої додаткові старання.

Поради для виконавця

Копірайтеру варто пам'ятати декілька правил, котрі допоможуть відчувати себе впевнено у авторській діяльності:

  • Слід вимагати передоплату. Якщо замовник не погоджується на таку вимогу, можна запропонувати йому оплачувати роботу поступово. В разі його відмови і від цього варіанту, необхідно закінчити спілкування з такою людиною – це може бути шахрай.

  • Важливо перевіряти контакти замовника та читати відгуки про нього від інших виконавців.

  • Варто обходити стороною ті замовлення, на виконанні котрих стоять надто низькі або надто високі ціни.

  • Необхідно регулярно читати форуми, де спілкуються фрілансери. Вони діляться досвідом роботи та закликають не повторювати їх помилок. В таких обговореннях дуже часто можна побачити дані шахраїв та дізнатись про їх нові методи обдурювання.

  • Робота, яка була не оплачена замовником, може бути розміщена в особистому блозі виконавця чи на спеціальних біржах, де її можна продати.

  • Той, хто дає завдання копірайтеру, ніколи не повинен просити від другого певну суму. Це поза межами правил.

  • Не слід виконувати безкоштовно більше, ніж одну роботу. Вже з неї замовник може зрозуміти рівень вашої майстерності та дати вам відповідь на рахунок співпраці у майбутньому. Проте навіть пробні статті в ідеальному варіанті повинні оплачуватись незначною сумою грошей.

  • Ні в якому разі не можна повідомляти замовнику свої особисті дані. Для того, щоб оплатити виконану роботу, йому буде достатньо лише реквізитів електронного гаманця або банківської картки автора.

Не варто засмучуватись, якщо на шляху копірайтера зустрівся шахрай. Такий неприємний випадок може трапитись з кожним. Звісно, шкода потраченого часу та зусиль на виконану роботу, але слід розцінювати це як досвід, котрий в подальшому піде тільки на користь. І важливо пам'ятати, що кожна проблема – це завжди нова можливість!

Автор: marryoriginal

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter