Пробуєте себе у якості копірайтера, та у вас нічого не виходить? «Це не моє», скажете ви! Не розчаровуйтесь, всі з чогось починають і в більшості випадків – невдало. Успішний текст – це цікавий матеріал, водночас, простий та лаконічний. Це як приготування десерту: не завжди дорогі вишукані продукти зроблять торт смачним. Розглянемо п’ять кроків, які допоможуть початківцю написати коротко і цікаво.
Крок перший
Будь-яка стаття має мету, головну думку, ідею. Називайте як хочете. Ви обов’язково повинні знати про що пишете. Ці міркування можна виношувати годинами, днями. Роздуми розсіюються, плутаються, а потім раз в яблучко. Записуйте усі варіанти, що прийдуть на думку. Та якщо ви пишете на замовлення, шукати ідей не прийдеться.
Крок другий
Складіть план статті. Помітьте основні тези, думки, підберіть потрібні «інгредієнти». Специфіка обраної теми може потребувати пошуку додаткового матеріалу, фактів, фото, ілюстрацій, посилань. Перечитайте літературу, схожі напрацювання. Знайдіть цікаві «прикраси». Саме ця інформація зробить вашу роботу унікальною.
Крок третій
Час творити! Пишіть по плану, не відходьте від нього ні на крок. Це зашкодить втратою логічного ланцюжка, навіть музи. Не варто обмежувати себе в обсязі, ви все одно будете шліфувати свій шедевр. Порада: не відволікайтесь на грамотність, пунктуацію та уточнення інформації. Залиште місце, потім повернетесь. Ось коротка схема побудови тексту:
-
вступ;
-
основна частина, виклад інформації;
-
висновок.
Будуйте текст з абзацами, підзаголовками, систематизуйте у списки, якщо необхідно, виділяйте головне. Обов'язково підсумуйте сказане.
Крок четвертий
Стаття написана. Дайте їй час просочитись, як бісквіту. Перепочиньте і самі, зробіть ковток свіжого повітря. Тепер погляньте на свій витвір іншим оком. Ви знайдете безліч недоліків, нюансів, які потрібно видалити – ось вам і об'єм. От тепер згадайте про встановлені межі. Зверніться до статистики, визначте кількість знаків з пробілами чи без. Перевірте орфографію, пунктуацію, стилістику. Поверніться до виділених плям. Якщо ви працюєте на замовлення, то зобов’язані визначити унікальність вашого матеріалу, «тошноту», відсоток «води». На сьогодні існує безліч інтернет-програм, які допоможуть впоратись з цим завданням. Доведіть статтю до смаку!
Крок п'ятий
Робота готова. Вишенькою на торті стане заголовок. Про його вибір можна говорити годинами. Це гарна реклама вашої роботи і 50 % майбутнього успіху. Не пошкодуйте часу і підійдіть до цього питання креативно.
Ви сміливо можете відправити статтю заявнику, розмістити на інтернет-сторінці, продати. Не забувайте і про вартість копірайтингу. Знайдіть золоту середину. Якщо ви початківець – у вас все попереду і високі гонорари також.
Я впевнена, мої поради стануть вам у нагоді. Щоб навчитись писати цікаві тексти, шукайте актуальні ідеї, орієнтуйтесь на цільову аудиторію. Викладайте свої думки просто, лаконічно та щиро. Читач завжди відчуває настрій автора. Повірте в те, про що пишете і успіх гарантовано!
Автор: nataroz