Риба шукає, де глибше, а людина – де краще. Так і копірайтер прагне досягти вершин досконалості у створенні якісного контенту, що успішно продається. Тим більше, що весь інтернет-простір рясніє голосними закликами на кшталт: «Ти повинен бути кращим!», «Ти повинен заробляти шалені гроші!», «Твоя мета – круті конференції!», «Твоє призначення – увага тисяч шанувальників із відкритими від задоволення ротами!».
Це, дійсно, дуже заряджає. Це стимулює настільки, що всмоктує в себе навіть тих, хто і не планував собі нічого подібного. Так через пару років людина, яка просто шукала собі непоганого заробітку в інтернеті та стабільності, перетворюється на успішного… аутсайдера. Що означає цей безглуздий оксюморон? Все банально просто: це людина, яка пішла за чужими мріями, чомусь раптом вирішивши, що це їй конче необхідно.
Насправді ж кожній людині потрібний свій шлях розвитку, але оте чуже переконання жити стрімко, ривками, із висунутим язиком, женучись за мінливим успіхом, зводить початківця на хибні манівці. Адже дійсно буває, що хтось шукає райський куточок на Балі та останнє диво автопрому в гаражі, а комусь спокійне життя в рідному селищі та надійний двоколісний друг – мірило щастя. І в цьому життєвому виборі не бажано помилитися, щоб не змарнувати дорогоцінний час.
Як бачимо, на шляху до слави та популярності в справі копірайтингу, як правило, стоїть чимало підступних перешкод, які потребують більш детального аналізу.
Три помилки копірайтингу
Варто одразу голосно та відверто назвати цих трьох ворогів у справі копірайтингу:
- гроші,
- успіх,
- популярність.
Отже, гроші. Не секрет, що для багатьох людей саме гроші є мірилом щастя. Недаремно кажуть, що не в грошах щастя, а в їх кількості. Тугі грошові пакунки не дають спокою й копірайтеру, який старанно пише й водночас поглядає на банківський рахунок. Проте далеко не факт, що розтративши сили й здоров’я на матеріальне збагачення, він залишиться задоволеним. Тому варто не піддаватися чужим бажанням за будь-яку ціну збагатитися, а прислухатися в першу чергу до своїх істинних бажань та потреб. Краще обрати улюблену тематику, в якій ви почуваєтеся як риба у воді, щоб при написанні отримати максимум задоволення, а не відчувати непосильний тягар від копірайтингу. Може в цій справі, дійсно, синиця надійніша за журавля.
Успіх – це та пастка, в яку часто потрапляють копірайтери-початківці в гонитві за чужими бажаннями. Запам’ятайте відразу: якщо ви просто розглядаєте копірайтинг як засіб заробітку і не більше, не сподівайтеся на успіх! Звісно, в кожного власна оцінна шкала успіху: комусь, можливо, і приносить масу задоволення, дурманить голову такий примарний успіх, але точно не тому, хто серйозно ставиться до справи й думає насамперед про якість створеного матеріалу. Будь-який успіх як самоціль коштує досить дорого, проте радості та задоволення приносить мало. Досягти справжнього успіху можна якраз саме тоді, коли про нього навіть не думаєш, а витрачаєш свій інтелектуальний потенціал за призначенням – створюєш якісний контент і крапка.
І, нарешті, популярність. Скільки ж голів вона закружила, скільки доль зламала! Зауважу, що популярність – найстрашніший ворог копірайтингу. Заради неї люди забувають про себе, легковажать істинними бажаннями, вони готові витрачати власне життя без ліку, аби лише помітили, аби покликали. А навіщо вона вам, ця популярність, мало хто може чітко сформулювати. Насправді ж популярність для копірайтера – це своєрідний інструмент продажу себе. Іншими словами популярність необхідна для вдалого рекламування, просування та продажу інтелектуального продукту (стаття, курси, тренінги тощо). Є ще такий варіант популярності, як смакування відчуття того, що ти відомий. Тебе вихваляють, з тобою листуються, часто відвідують сайти – значить ти популярний. Але якщо ви за психотипом людина спокійна, урівноважена, не ласа до похвали та слави, то все вище перераховане буде вас лише бентежити та напружувати. Виходить, що слава та популярність у такому випадку зовсім і не потрібні.
Отже, стаючи на шлях копірайтингу, не варто нехтувати напрацьованим роками досвідом попередників, але грати за чужим правилами, не прислухаючись до власних бажань та уподобань, гнатися за грошима, успіхом і популярністю теж не потрібно. Це зовсім не означає, що успішним і багатим копірайтером неможливо стати. Досягти цього, безумовно, можливо, лише набивши власні гулі, а не наслідуючи когось і неправильно розставляючи пріоритети. Підсумовуючи все вище сказане, варто зазначити, що перш ніж будувати грандіозні плани із підкорення всього світу, сидячи за комп’ютером, слід ретельно подумати, чи потрібно це вам насправді, чи ваше це покликання. Це дуже важливо! Успіхів!
Автор: tamara76