SEO-копірайтинг, також відомий як пошуковий копірайтинг - це спосіб створення тексту для будь-якого сайту таким чином, аби написане легко сприймалося читачем, і крім того містило пошукові запити в адекватних пропорціях саме в тих місцях тексту, де необхідно.

Навіщо потрібен SEO-копірайтинг?

Якщо ви бажаєте, щоб ваш сайт був у топі в пошукових системах, таких як Google, ukr.net, Bing, Yandex, а користувачі Інтернету потрапляли на ваш сайт якомога частіше, контент сайту необхідно “продавати” пошуковим системам.

Як це зробити? Навідміну від людей, пошукові “жучки”, як їх називають, не читають текст повністю, а тим паче, не розуміють сенс написаного. Однак вони дуже добре відловлюють найбільш значимі слова і фрази, і таким чином видають на запит шукача ті тексти і сайти, які найбільше відповідають запиту.

Ось тому основна мета SEO-копірайтера - створити текст чином, щоб він містив саме ті слова і вирази, які шукачі використовуюсь найчастіше у своїх запитах на ту чи іншу тематику.

Задачі копірайтера

Якщо глибше подивитися, чим саме на сьогоднішній день займаються копірайтери, то можна здивуватися, скільки всього стоїть перед ними. Переглянемо їх детальніше.

Створення контенту

Це значить не тільки написати текст, але й розмістити грамотно його на сайті. Логіка подачі інформації має легко простежуватися користувачем, щоб не виникало труднощів у знаходженні відповідей на його запитання. Гарно структурований контент - запорука перебування користувача на сайті якомога довше, а саме цього і прагнуть досягти розробники веб-ресурсів.

Написання SEO-текстів і статей

Писати тексти лише для пошукових систем, безкінечно наповнюючи їх лише ключовиками, недостатньо, адже є ризик зробити текст абсолютно нечитабельним і важким для сприйняття людиною. Хороший копірайтер повинен завжди мати це на увазі і не писати “абракадабру”. Перш за все інформація має бути доступною і зрозумілою для реального користувача.

Переписування незрозумілих і мало зрозумілих текстів (рерайтинг)

Іноді трапляються статті, дуже важкі для сприйнятті, але з корисною інформацією. Замовники часто передають такі тексти копірайтерам на допрацювання. Це не так важко, як писати “з нуля”, просто необхідно мати досвід у написанні гарних текстів і знати, що саме переробляти.

Переклад простих текстів на професійну мову

Це стосується випадків, коли контент створюють під конкретну цільову аудиторію. Щоб сайт викликав довіру і сприймався як авторитетний ресурс, тексти мають містити відповідну термінологію, професіоналізми, жаргонізми, тощо. Завдання такого типу вимагають володіння копірайтером відповідними знаннями в конкретній області, або її вивчення.

Написання “чіпляючих” рекламних текстів

Лише ледачий не помічає, як багато реклами нас оточує. Тому важливо робити як саму рекламу, так і супутній текст такими, щоб вони легко запам’ятовувалися і передавалися з вуст в уста. Мабуть, це є найважчий, але й найцікавіший вид копірайтингу. Та саме він є найбільш затребуваний в наш час.

Створення прес-релізів

Як це не сумно визнавати, але люди є ледачими. Ми не любимо читати довгі тексти, але прагнемо отримувати багато цікавої інформації. Прес-релізи - це тексти, які зазвичай розміщують на блогах і приурочують різним подіям. Вони мають бути недовгими, відповідати деяким вимогам конструкції, і головне - містити цікаву і корисну інформацію. Задача копірайтера - написати статтю прес-реліза так, щоб її хотілося прочитати від початку до кінця.

Практика - наше все

Звичайно, все це на перший погляд може здатися надзвичайно важким і незрозумілим. Але будь-яка справа відточується лише на практиці. Чим більше написано статей, тим більш розвинені навички, і тим цікавіше стає це заняття.

Крім того, хороший копітайтер має відстежувати тенденції і зміни, що відбуваються на SEO-просторі. Пошукові системи інколи вводять нові правила, обмеження для текстів. Їх необхідно завчасно відловлювати і враховувати в роботі над контентом.

Автор: AlinkaAnilka

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter