І було початком слово, а слово – це дієвий спосіб підняти бізнес на новий рівень прибутку. Назвати фірму? Підштовхнути відвідувача сайту до здійснення покупки? «Розкрутити» товар так, щоб про нього говорили по всіх закутках, і хотіли більше останнього «яблучного телефону»? Застава цих, нехитрих, на перший погляд, дій – грамотно побудовані тексти. І це – не про черговий дубльований рецепт, це – про контент, від якого залежить кожний, вдало зароблений, долар. Тож давайте разом внесемо ясність в симбіоз копірайту та бізнесу.

Копірайтинг – основа розвитку бізнесу

Перш за все, професійний райтер вирішує для замовника цілу низку комерційних задач:

  • Продаж послуги/товару.
  • «Просування» бізнесу.
  • Підвищення лояльності цільової авдиторії до бренду.
  • Спонукання повторних продажів та підвищення середнього чека.

Не варто забувати, що текст, який, надалі буде «робити» на замовника обов'язково має бути:

  1. Грамотним.
  2. Структурованим.
  3. Вирішувати задачі/проблеми.
  4. Унікальним.
  5. Направленим на клієнта.

При цьому, чітке уявлення цільової авдиторії завжди має стояти на першому місці для копірайтера. Саме тоді, він зможе чітко і доступно пояснити вашим клієнтам, чому варто обрати саме вашу компанію/бренд/послугу, тощо.

Копірайтер – це «шукач» у сфері «пера і паперу», що знайде спосіб підняти ваш статус на ринку.

Давайте ж роздивимось, яким чином райтер в змозі «допомагати» бізнесу:

1. Тексти для дошок оголошень

По-перше – це безкоштовна реклама. По-друге – це можливість розповісти неформально про сильні сторони замовника. По-третє – це дає широкий простір для того, щоб пояснити клієнту його вигоду. І на дошках, є можливість розкручувати будь-який вид бізнесу, а значить – підходить він усім.

2. Статті для просування бізнесу в соціальних мережах

Якісний сторітелінг, або SEO-тексти, які доповнені чіткими лідами. Такі тексти мають «чіпляти» читача, виділятись з загалу, і бути нетривіальними. Це виявляє ніші для таргетологів, та спонукає до дії клієнтів.

3. «Холодні» комерційні пропозиції

По великому розрахунку, це листи, які значаться, як «спам». Нікому він не потрібен, і всі його ігнорують. Але, копірайтер знає, як скласти шаблони таких листів. Офер, або пропозицію купити/подзвонити, висловлять так, щоб «холодний» клієнт, пристав на оферту і дав зворотний зв'язок. Це досягається явною вигодою клієнта, яку помітно з перших рядків такого листа.

4. SEO-текст, що продає

В таких текстах наявні слова «ключі», які допомагають звичайним користувачам інтернету віднайти інформацію, що їх цікавить. А після, трансформувати цих користувачів у відвідувачів конкретного сайту, і, як наслідок, спонукати їх до замовлення покупки/послуги.

Досвідчений копірайтер, також, оптимізує текст під ключові запроси. Це робиться для того, щоб пошукові системи могли розпізнавати текст і підіймати його в рейтингу пошукової видачі. Після того, як Ґуґл вніс правки в пошукову систему, вона здатна вишукувати текст, майже, як жива людина. Тобто, прописка прямих ключів, може навпаки знизити індексацію сайту. Пошук орієнтований на запроси, стилізовані під розмовний стиль, які мають більше шансів піднятись в рейтингу.

5. Лендінгові тексти

Односторінкові сайти, де коротко і чітко прописана інформація про ту чи іншу фірму/послугу. Лаконічно, але в той самий час, ясно копірайтер пояснює клієнту, чому треба обрати саме вашу послугу. Текст має швидко чіпляти клієнта розв'язанням його проблем і вигодою.

6. Створення шаблонів тексту для «теплих» клієнтів, та підвищення середнього чека

Це переконливі тексти з доказами. Такі тексти мають в собі психологічні важелі, що підштовхують клієнта, до здійснення повторної купівлі продукту. Копірайтер викликає лояльність до замовника, використовуючи різноманітні схеми продажів.

7. Корпоративний блог

Всі статті копірайтера, що веде блог, направлені на постійне «тримання руки на пульсі» компанії, люди привчаються слідкувати за новинами, подіями. Таким чином виробляється прив’язка до компанії, а звідси, лояльність і повторний продаж.  Такі статті мають ціль, вони регулярні та структуровані.

8. Написання листівок, слоганів та неймінг

Так, такі послуги потрібні не кожному замовнику. Але там, де це буде актуальним, не завадить мати кваліфіковану людину, що знається на системі побудові слова. При створенні сайтів, буде доцільним перевірка доменів. А там, де треба побудувати рекламу на одному-двох словах, треба мати навички маркетингу і словотворення.

Копірайтинг – невіддільна частина вдалого бізнесу. Левова частка здобутків фірми, чи окремо взятої людини, завдячує, перед усім, добротному тексту продажів. Копірайтер, що знається на психології, маркетингу, таргетології та словотворенні – «машина», для набуття нових клієнтів і рекламі вашого продукту.

Автор: Renard

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter