Що таке фріланс і «з чим його їдять»? Freelancer — буквально перекладається як "вільні списоносці". Так у середньовіччі називали вільнонайманих воїнів, які самі обирали собі господарів та служили їм за винагороду. Сучасні фрілансери теж заробляють гроші, але не у такий войовничий спосіб. Єдиною спільною рисою з тими першими працівниками є змога самостійно обирати час та місце для своєї роботи. Працюють фрілансери, зазвичай, віддалено, а товар, який вони пропонують роботодавцю – власні розумові здібності.

Найбільш затребувані у фрілансі професії

Програміст

Хороший програміст на вагу золота. Ця професія є і досі найбільш високооплачуваною у будь-якій розвиненій країні світу. Сучасний світ стрімко і невпинно цифровізується, розробляються нові технології, платформи, ґаджети. Зараз зростає попит на розробників нових мобільних додатків. Тому, попит на крутого ІТ-шніка є постійним та високим. Якщо ви маєте значний досвід у програмуванні, то знайти роботу не буде проблемою.

Дизайнер

Ця професія має досить багато вузькоспеціалізованих ніш. Ви можете займатися дизайном сайтів, рекламних банерів, візитівок, карток товарів для інтернет-магазинів, художньою обробкою фото та відеоматеріалів. У сфері дизайну працюють:

  • дизайнери графіки,
  • web-дизайнери,
  • технічні дизайнери,
  • ілюстратори,
  • ретушери, колажисти,
  • флешери.

Перш за все, потрібно визначитись із напрямком майбутньої роботи і напрацьовувати досвід. А з досвідом приходить і визнання, і достойний заробіток.

SMM-спеціалісти

Абревіатура SMM розшифровується як Social Meda Marketing. Тобто, фахівці, по роботі в соціальних мережах. Їх робота полягає у просуванні певного продукту чи компанії, її послуг через соцмережі. Хороший SMM-щик повинен мати ряд навичок:

  • таргетінг, або ж уміння правильно донести рекламу того чи іншого продукту, залежно від категорії споживача;
  • вміння організувати конкурси, розіграші, опитування в соціальних мережах;
  • вміння адаптовувати свій контент під різні соціальні мережі;
  • вміння працювати з «вірусним» контентом;
  • вміння прогнозувати рекламний бюджет, вести графіки відвідування, контролювати процес приросту кількості фоловерів сторінки чи групи;
  • наявність певних навичок хорошого психолога для спілкування з аудиторією соціальної мережі;
  • вміння користуватися рекламними сервісами в соціальних мережах.

Копірайтер

Автор текстів, що пише свої роботи під замовлення. Тексти, статті можуть бути як інформаційними, так і для продажу чи розкрутки сайту або продукту. Стаття пишеться з виконанням ряду вимог замовника: кількість символів у тексті, унікальність, входження ключів, структура та терміни виконання. Техніка написання текстів може бути різною, в залежності від вимог замовника:

  • копірайтінг – повністю унікальний, авторський текст;
  • рерайтінг – написання статті згідно 2-3 готових текстів;
  • SEO-копірайтінг – написання тексту згідно наданих замовником ключів.

Перекладач

Звісно, найбільшу популярність мають перекладачі з англійської мови. Це і технічні тексти, і статті для сайтів, блогів, форумів, які при якісному перекладі мають високу унікальність на наших доменах. Також, у світлі введення в дію закону «Про державну мову» в Україні, зріс і попит на перекладачів з російської на українську. Адже, через 18 місяців після його підписання інтернет-представництва (сайти, сторінки в соціальних мережах та ін.), юридичних осіб чи приватних підприємців, які займаються продажем товарів чи наданням послуг в Україні, повинні бути оформленні державною мовою.

Тож, океан можливого заробітку у сфері фрілансу досить широкий. Хоча, і конкуренція не маленька. Потрібно мати певну впертість, аби з маленького човника пересісти з часом у потужну шхуну. Головне, аби робота приносила не тільки кошти, а й емоційне задоволення.

Автор: juliamavka

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter