У сучасному світі найрізноманітніша інформація швидко поширюється різними шляхами. Зокрема існує необхідність розміщувати на сайтах вже описані та опубліковані раніше дані. Тому, шляхом певних практичних дій та маніпуляцій переписують тексти, що вже існують, зберігаючи їхні особливості та основний зміст. Правильне «розмноження тексту» робить його унікальним продуктом. Процес «переписування» тексту називають рерайтингом. Цей напрямок роботи з текстовими матеріалами дуже необхідний сьогодні.
Коли текст вважають неунікальним?
Очевидно, що рерайтинг відбувається не хаотично, а за певними правилами та з особливою грамотністю. Адже, копіювання інформації – це порушення авторського права, що карається законом і є неприпустимим. Контент, що втратив унікальність, не має сенсу. Розміщувати на сайтах скопійовані тексти не можна. Вони не мають цінності у пошукових системах і нецікаві для читачів.
Правила розмноження статей
Грамотний рерайтер, розмножуючи статті, повинен дотримуватися основних правил:
- Перед тим, як здійснювати рерайт тексту, потрібно уважно прочитати його, щоб запам’ятати та виокремити найважливіше.
- Необхідно з’ясувати значення невідомих слів (якщо такі є у тексті). Адже, якщо виконавець не розуміє, про що він пише, то ризикує написати безграмотний текст і залишити замовника незадоволеним.
- Зберігати зміст тексту.
- Не висловлювати власну думку.
- Подавати тільки факти без домислів і особистих припущень.
- Стиль викладу оригіналу не змінювати самостійно, а тільки якщо є у цьому необхідність.
- Дотримуватися синтаксичної та лексичної грамотності у написанні тексту.
- Збагачувати текст синонімами та уникати тавтології.
- Писати простими реченнями, не ускладнюючи їх синтаксичними конструкціями.
- Намагатися зробити рерайт тексту максимально унікальним.
- Дотримуватися побажань замовника.
Ось чому, рерайтер повинен уміти писати якісно, швидко, дотримуватися послідовної лінії у розвитку думок, а також бути грамотним, всесторонньо обізнаним, стриманим, наполегливим, відповідальним і, очевидно, зацікавленим у роботі.
Необхідно розуміти, що текст, який можна запам’ятати та легко сприйняти, не лише цінний для читача, а й довершений. А вже після опрацювання він потрапляє у пошукові системи та є корисним для користувачів.
Автор: liliia2011