Спілкування це одна з основних функцій людини, завдяки якій можна передавати інформацію від однієї особи до іншої. У буденному житті це є важливий компонент, особливо якщо цей процес тісно пов'язаний із роботою, тому для деякої категорії людей це є спосіб досягнення поставленої мети.

Однак є певні правила спілкування з клієнтами, які ми будемо обговорювати у даній статті.

У процесі спілкування з клієнтом слід керуватися правилами, які сприяють ефективному результату.

В першу чергу не забувати про правила етикету - привітання, а саме рукостискання, є обов’язковим елементом зустрічі, потім необхідно представитись та познайомитись із клієнтом, під час розмови дивитись людині в очі, без наполегливості, але з проявом уваги. Погляд повинен бути спокійним та відкритим. Періодично звертатись на ім’я, саме цей жест свідчить про розуміння та повагу до співрозмовника.

Також варто поставити акцент на тому, що спілкування з клієнтом має мати діловий характер, тому рекомендовано триматись в рамках ділових відносин. Під час бесіди не відволікатись на інші справи.

Далі, в обов’язковому порядку підлаштуватись під сленг людини, доносити інформацію зрозумілими словами, щоб особі було комфортно обговорити всі питання та адаптуватись у бесіді. Однак, якщо не обійтись без наукових або «специфічних» понять, слід роз’яснити незрозуміле, щоб не було непорозумінь.

Менеджер зобов’язаний:

  • Вміти вислухати всі вимоги та побажання.

  • Детально розповісти та надати відповіді на всі запитання.

  • Підштовхнути, але ні в якому разі не нав’язувати.

  • Бути пунктуальним та відповідати на дзвінки та повідомлення.

  • Інформувати про зміни.

Не менш важливим є пристойність, вміння розмовляти красивою мовою, з відповідною інтонацією та тоном голосу, привітність, прояв гарних манер та ввічливості, впевненість у собі та по можливості володіння основами психології в спілкуванні.

Але не варто забувати про те, що тиск на людину може призвести до втрати клієнта, тобто в разі необхідності потрібно дати час обдумати запропоновану Вами пропозицію та не вимагати негайного рішення.

Якщо будуть дотримані вищезазначені правила, тоді є шанс для залучення нових та (по можливості) постійних клієнтів. Досягнення взаєморозуміння, виняток розбіжностей та рекомендації (вже наявних клієнтів) є залог успішності та підвищення репутації компанії!

Автор: Victoria8888

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter