От часто трапляється: треба написати текст, ти це по-дорослому розумієш і сідаєш писати, проте – знову невдача, і от уже «надцятий» листок полетів у смітник. От і все, поганий настрій до кінця дня забезпечений, адже текст потрібно написати уже до завтра, а ідеї так і не спадають на думку.
Що ж робити і як хитро обійти такі прикрі ситуації? Розглянемо це питання дещо детальніше.
На мою думку, основними критеріями успішного та швидкого написання тексту є:
-
добре підготоване робоче місце;
-
відсутність речей, які відволікають;
-
розуміння, для чого саме пишеться текст;
-
встановлення таймеру для себе (це пришвидшить ваші думки);
-
чітко продумана структура тексту (що саме це має бути й у якому форматі);
-
обіцяна для себе маленька нагорода після сумлінної роботи (солодощі, гаряча ванна, довший сон).
Робоче місце
Напевно, кожен розуміє, що безлад на столі просто заважає думати. Коли ми замислюємося над текстом, то зайві речі можуть із легкістю відволікти нашу увагу. Упорядковані думки допомагають швидше налаштуватися на роботу. Тому прибираємо все, залишаємо лише речі, важливі для роботи (ноутбук, комп'ютер, блокнот, ручка та ін.).
Речі, що відволікають
Ну ось, ми сіли писати текст, аж ось подружка надіслала смішне відео, яке потрібно ж уже зараз подивитись, аж ось і колега по роботі надіслав на електронну пошту лист про дещо дуже важливе. Через достатній період часу мимоволі згадуємо, що мали писати текст, але ж відволіклися, здається, лише на декілька хвилин. Все, що може відволікати – прибираємо, ховаємо, вимикаємо. Нам потрібен чистий розум і свіжа голова.
Для чого текст
Перед роботою важливо поставити собі запитання: «А навіщо мені писати цей текст?». Розуміння суті роботи відкине на задній план будь-які сумніви та налаштує на хороший майбутній результат старання.
Таймер
Для того, щоб пришвидшити свої думки, можна також налаштувати для себе таймер: за який конкретно проміжок часу потрібно виконати роботу. Підсвідомість змушуватиме оперативніше й продуктивніше створювати текст.
Структура тексту
Я вважаю, цей пункт зрозумілий і без пояснень: перш, ніж писати текст, ми повинні вибудувати його чітку та логічну структуру, зрозуміти, які його основні мета та ідея, а також формат.
Нагорода
«Зараз швиденько допишу текст і піду з’їм той шматок торта, який залишився», - стимулює, правда ж? Потрібно робити для себе маленькі нагороди, адже вони достатньо добре мотивують. І робота зроблена, і настрій хороший, і всі щасливі.
Висновки
Отже, я більше, аніж впевнена, що дотримуючись усіх вище наведених пунктів, ви зможете максимально швидко налаштувати себе на продуктивну роботу та виконати поставлене завдання у потрібний термін.
Автор: Yu007