Багато людей хочуть навчитися писати не лише цікаво і переконливо, але й оригінально та привабливо. На жаль, це не так просто. По-перше, немає визначення ідеального тексту. По-друге, досконалість неможливо перевершити. Проте є деякі правила, дотримуючись яких можна наблизитись до цікавого тексту.
1. Писати простою людською мовою
Стаття, яку ви пишете, не повинна містити слів, зрозуміти які зможе тільки певна аудиторія читачів. Не використовуйте жаргонізмів, професіоналізмів, канцеляризмів, абревіатур та іншої незрозумілої для загалу лексики. Складні терміни намагайтеся пояснити простими та зрозумілими словами. Для цього самому треба потрудитися та детально вивчити тему, про яку доведеться писати.
2. Уявляти свого читача
Чітко визначте, кому адресована ваша стаття, хто її читатиме: вчитель чи учень, студент чи викладач, лікар чи пацієнт, міністр чи проста бабуся. Уявіть свого читача і тримайте в пам’яті цей образ, тоді легше буде підбирати слова та конструкції, які найбільше підходять саме для вашого читача.
3. Бути лаконічним
Намагайтеся правильно побудувати статтю, щоб побачивши її, одразу захотілося прочитати. Не робіть надто великі абзаци. Речення будуйте чітко та лаконічно. Не намагайтеся пояснювати загальновідомі речі, бо тоді стаття стає нудною і нецікавою для читача. Адже великий обсяг не завжди свідчить про те, що там міститься багато цікавої та корисної інформації.
4. Працювати зі своїм словниковим запасом
Слідкуйте, щоб мова не була затяганою і заштампованою, водночас зважайте на те, що занадто рафіновані слова можуть бути незрозумілі публіці. Також намагайтеся уникати:
-
мовних штампів;
-
пасивних дієслів;
-
віддієслівних іменників;
-
скупчення іменників у родовому відмінку;
-
абстрактних або зайвих прикметників та прислівників.
Також важливим є правильно та влучно дібрати заголовок до своєї статті. Він повинен з першого погляду зацікавити та заінтригувати читача. У заголовку слід використати слова, які чітко та влучно натякнуть, про що йтиметься далі, визначать основну тему та ідею тексту.
Ще однією не менш важливою вимогою є грамотність. Адже нікому не захочеться читати статтю, автор якої допускає лексичні, граматичні, орфографічні, пунктуаційні, синтаксичні чи стилістичні помилки.
Незважаючи на все вище сказане, щоб стаття вийшла вдалою, цікавою та корисною, автор повинен багато читати, бути обізнаним у багатьох сферах людської діяльності, різносторонньо розвинений та мати багатий словниковий запас. А також працюйте, працюйте і ще раз працюйте. Бо насичена праця – запорука успіху.
Автор: valia87