Мова про п’ять простих речей, що допоможуть початківцю писати гарні тексти. Поки вони не стануть звичкою, краще роздрукувати їх та повісити на видному місці, щоб перед відправленням замовлення чи статті на продаж звірятися зі списком.

Структурувати текст

Найпростіший варіант – це розбивка на абзаци. Вони не повинні бути великими, краще по 5-6 речень. Візуальне сприйняття тексту вкрай важливе. Одноманітне "простирадло" ніхто не захоче читати. Поділ матеріалу на абзаци – це натяк, що після кожного з них читач матиме змогу осмислити його та трохи перепочити.

Там, де це виправдано, варто застосовувати списки. Їх дуже люблять замовники. Марковані чи нумеровані – не має значення, за їх допомогою можна привернути увагу до ключових моментів. Те саме стосується і підзаголовків. Разом з абзацами вони ділять текст на логічні частини.

Розбивати великі речення

Так само як і дуже великі абзаци, довгі речення втомлюють читача, погіршують сприйняття. Громіздкі конструкції з кількома оборотами здатні заплутати, а часом і перекрутити зміст. Краще зробити абзац з п’яти невеликих речень, аніж з одного дуже довгого. Перелік можна оформити списком, а не перераховувати все в один рядок.

Замінювати однакові чи спільнокореневі слова

Використання одного й того ж самого слова у двох сусідніх реченнях буквально ріже очі. Ідеальний варіант, якщо ключові вирази зустрічаються один-два рази в межах абзацу. Автор має вміти легко добирати синоніми та вдало їх застосовувати. На початку роботи в цьому може допомогти SEO-аналіз, який покаже повторюваність у %. Краще, коли частота слів не перевищує 2-3%.

Боротися з зайвими словами

На початку роботи можна скористатися сервісами на зразок glvrd.ru, що вкаже на зайві слова. Не варто користуватися їм бездумно, але очистити текст від "сміття" він добряче допомагає. Гнатися за кількістю символів за рахунок слів, що не несуть смислового навантаження – ознака непрофесіоналізму. Короткий, але концентрований текст коштує дорожче.

Вичитувати текст

Це одна з найбільш важливих порад. Якщо повторюваність слів не дуже примхливий замовник може не помітити та пробачити, то грубі помилки не пропустить. Перший раз продивитися текст можна відразу, звернувши увагу на логічну послідовність речень та абзаців. Другий раз краще перечитати через 10-15 хвилин. Тоді граматичні та орфографічні помилки почнуть "впадати у вічі". Ніколи не відправляйте текст, не перевіривши його.

Результат роботи копірайтера – це не просто текст, а якісний матеріал. П'ять простих порад допоможуть працювати більш професійно, якщо використовувати їх "на автоматі".

Автор: NinaAshv

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter