Якщо вже ви вирішили стати копірайтером, або вас довело до цього життя, то найбільша складність, з якою зустрінеться новачок, – це початок. Стартові умови тут досить суворі і передбачають наявність базових навичок, адже для написання якісного тексту автор має володіти внутрішнім відчуттям грамотності. Отже, шлях до створення першої статті починається ще у ранньому дитинстві, коли закладаються основи мовлення. Довга і важка подорож до отримання звання «копірайтер» стартує з маленького, але важливого кроку – з першої статті.

Для початку обов’язковим буде почитати статті інших копірайтерів, навчальну літературу чи будь-які книги. Бо людина, яка не полюбляє читати, не впорається з такою роботою. Дуже пощастить, якщо перше замовлення буде близьке вам по суті – стартувати у сфері копірайтингу краще зі знайомих тематик. В цьому випадку достатньо уявити готовий текст, і тоді його зміст наче сам по собі починає вимальовуватись. Подальші дії треба здійснювати в такій послідовності:

  • Необхідно уважно вивчити технічне завдання, поставити перед собою мету – задовольнити забаганки замовника.

  • Створити необхідні комфортні умови роботи: зручне крісло перед сучасним комп’ютером, тиша навколо робочого місця, вдалий мікроклімат. Адже незручності вбивають жагу працювати, і початок написання може стати кінцем.

  • Спіймати рідкісний момент натхнення.

  • Допускати мінімум помилок. Найголовнішою помилкою буде рахувати символи щоразу після завершеного речення. Такий підхід відволікає та змушує нервувати.

Слова мають литись потічком на сторінці, строчка за строчкою. Саме тут без натхнення не обійтись. Тоді стаття непомітно з’являється на чистому полотні ніби сама по собі. Необхідна кількість символів набирається навіть без постійного підрахунку. І ось, коли все набрано, настає найголовніше – вичитування.

Текст треба ретельно, кілька разів перечитати. Офісні редактори, такі як MS Word, виділяють орфографічні помилки та навіть роблять їх автозаміну, але суть написаного не розуміють. Тож перша стаття, як і всі наступні, не закінчується на написанні. Перевіряється правильність поєднання слів у речення, той сенс, який вони несуть. Чи немає обривів думки або якогось «потоку свідомості». Всі ці процедури мають увійти у звичку.

Якщо стаття читається легко і зрозуміло, а ключові слова розставлені вірно – можна вітати себе та отримувати вітання від близьких, друзів або колег. Перша стаття написана.

Автор: Mikhaylo

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter