За людину говорять її вчинки, а за спеціаліста — його досягнення. Можна багато говорити про свій потенціал, вміння і досвід, та краще представити це все в конкретних прикладах.

Твоє обличчя, як професіонала — це портфоліо

Бути хорошим спеціалістом добре, але бути хорошим спеціалістом, який вміє продавати свої послуги в 100 раз краще. Не пропусти повз увагу! Портфоліо — важливий елемент успіху копірайтера. Проблема в тому, що багато хто не знає, як створити портфоліо так, щоб потенційний клієнт легко, без зайвих рухів, ознайомився з вашими роботами та зрозумів, чи хоче з вами працювати.

Під час створення портфоліо важливо врахувати нюанси, що стосуються смислового навантаження та візуального сприйняття.

1. Смислова складова портфоліо копірайтера. Представлення себе і своїх робіт

“Я суперкопірайтер всіх часів і народів!” — заява, що не вселяє довіри. Якщо ви хочете отримати схвальні відгуки та постійних клієнтів, вам потрібно повністю відповідати образу, який ви створили за допомогою портфоліо. Рекламуйте себе і дайте підтвердження вашим словам у вигляді конкретних робіт.

Рекламуйте себе! Розділ “Про себе”

Ви — копірайтер, і ви знаєте, що таке тексти, призначенні продавати. Використайте ці знання собі на благо.

Самоаналіз. Зберіть усі потрібні дані для початку роботи. Подумайте, як хочете виглядати в очах замовника? На що бажаєте звернути увагу?

Зрозумійте, чи ви консервативний професіонал-педант, що виконує все вчасно і слідує чітким правилам, чи креативний, з ноткою гумору, проте відповідальний і досвідчений копірайтер. Це задасть певний тон і стиль вашому портфоліо. Клієнту простіше буде зорієнтуватись, що ви за “фрукт” і що від вас чекати.

Тепер за схемою:

 • Заголовок. Придумайте девіз. Одне речення, що характеризує ваш підхід до роботи та може зачепити замовника;
 • Вступ. Розкажіть коротко, чітко та інформативно про себе;
 • Які види робіт пропонуєте (SEO, текст для Landing page, буклет, інформативна стаття і т. д.);
 • Переваги. Що можете запропонувати замовнику, щоб він вибрав саме вас;
 • Заклик до дії. Нагадайте про приклади робіт, свій телефон і вашу готовність якнайкраще виконати замовлення.

Приклади робіт. Що? Як? Для чого?

 • “Заливайте” роботи на теми, які вам цікаві та на які хочете писати.
 • Різнотипні види робіт. Інформаційна стаття, SEO-копірайтинг, опис товарів і т. д. Чим більше різнопланових статей, тим більше шансів, що замовник вибере вас.
 • Слідкуйте за модою. Ваше портфоліо повинно розвиватись разом з вами. Позбавляйтесь старих робіт, щоб не засмічували простір. Якщо буде забагато прикладів, існує шанс, що замовник не знайде те, що йому потрібно.
 • Кейси — найкращий приклад. Для того, щоб замовник побачив всю “могутність” ваших навичок, покажіть, як ви розв'язуєте конкретні задачі. Опишіть технічне завдання і те, як ви його виконували. Тоді приклад буде не набором слів, в яких потрібно знайти сенс, а чітким алгоритмом роботи професіонала.

2. Візуальна складова

Інтернет — поле бою за увагу. У розпорядженні є декілька секунд, щоб відвідувач сайту на ньому залишився і прочитав щось більше за заголовок. Ні в кого нема часу, та й бажання довго шукати інформацію, бо десь її точно можна знайти швидше. Тому ваше портфоліо має бути привабливим і найголовніше зручним у користуванні.

Роботи повинні бути посортовані по темах і по видах.

Вкладені файли можуть бути в форматі:

 • електронної книги (pdf),
 • скріншоту (png),
 • презентації,
 • посилання,
 • фото (якщо це, наприклад, буклет).

Документ у форматі Word — не найкращий варіант, бо при відкриванні в різних версіях міняється форматування.

Якщо це фото чи скріншот, будьте уважними до якості та читабельності тексту.

Прототип або макет майбутньої сторінки, на якому показано розміщення тексту і майбутніх візуальних елементів буде доцільним, коли ви новачок і роботу створювали виключно для портфоліо та не можете вказати посилання чи скріншот готової сторінки в інтернеті. Це ідеальний варіант представлення роботи, що дуже добре сприймається.

3. Портфоліо новачка

Окремо поговоримо про портфоліо для новачків. Фрілансерам, які щойно стали на цей шлях, не так просто з портфоліо, бо:

 • - нема готових робіт → нема, що показати замовнику;
 • - нема, що показати замовнику → замовник не довірить роботу;
 • - замовник не довіряє роботу → нема, що внести в портфоліо.

Звучить безнадійно, але вихід є. Всі з чогось починали. Будьте готові, що прийдеться попрацювати, не отримавши за це грошової винагороди, принаймні тут і зараз. Ваше портфоліо — це інвестиція, яка окупить себе з часом.

- Де розмістити?

 • Біржі,
 • Свій сайт (можете замовити в програміста або скористатись конструкторами сайтів),
 • Блог (потрібно приділяти багато часу, щоб його читали),
 • Соціальні мережі,
 • Гугл диск.

- Де взяти роботи?

Написати. Вам не обов'язково брати замовлення. На біржах можете підглянути ТЗ, яке вам до душі й по ньому написати роботу, виключно для портфоліо. Якщо з фантазією Ok, придумайте ТЗ самі. Це буде для вас відточенням навичок в безпечних умовах.

- Скільки потрібно робіт?

Для початку вистачить і трьох. Щоб портфоліо на вас працювало, цього буде достатньо. Звичайно, чим більша різноманітність, тим більше замовлень. Але краще виставляти ті роботи, в яких впевнені. Не втрачайте репутацію, намагаючись стрибнути вище голови.

І не забудьте про усі рекомендації, подані вище.

Тож, приступайте. І пам'ятайте про замовників. Вони — ваші потенційні клієнти, і для того, щоб поміж конкурентів вони вибрали вас, потрібно правильно продавати свої послуги. Зробіть портфоліо інформативним і зручним в користуванні. Щоб відвідувачам не приходилось відкривати мільйон посилань і вдивлятись в розмитий шрифт ваших скріншотів. Велика ймовірність, що ви залишитесь без роботи.

Успіхів у створенні портфоліо і цікавої вам роботи.

Автор: Lina94

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter