Спочатку було слово…
Ще 15 років тому мій тато починав свій ранок, перечитуючи новини у щоденній газеті. Він робив це неквапно, натхненно вчитуючись у кожен рядок та кожнісіньке слово. Я ж отримую свою «порцію» інформації, дорогою до місця зустрічі чи, навіть, допиваючи каву у ліфті на роботу.
Тим часом, поки мій тато читав одну газету, я встигаю прогортати зо десять сайтів та соцмереж.
«Лайк», «репост» та «свайп» – неодмінний атрибут людини 21 століття. Кожна її хвилина – вписана у планувальник, а надмір інформації робить її вимогливою та вибагливою. Більше 80% аудиторії не «йде» далі заголовка. А 75% – обирає товар лише за його назву, популярність і зовнішній вигляд. Що ж робити тим, хто по іншу сторону барикад? Як «затягнути» саме до свого тексту і «змусити» пам`ятати саме про тебе.
Натхнення на фрілансі, або, як не заплутатись у текстах
Ти зареєструвався на фріланс-біржі. Поставив безліч галочок у анкеті, адже пишеш тексти різних жанрів, ну або потенційно можеш писати. Проте чи досконало ти знаєш, у чому різниця? Наприклад, «копірайт» і «рерайт» — текстові інформаційні матеріали. На цьому їх схожість закінчується. Важливою відмінністю між цими двома видами текстів є авторство. Якщо «рерайт» за своєю суттю є компіляцією уже створених матеріалів, то «копірайт» — абсолютно авторський текст (за виключенням цитації чи статистики, якщо у цьому, звісно, є потреба). Окрім того, «копірайт» - більш рекламний формат, що покликаний просуванню бренду чи продукту. Він, так само, як і «неймінг» — важлива складова брендингу.
Як просунути себе, просуваючи слова?
Ринок інформації сьогодні насичений, як ніколи раніше. Все більше вчорашніх філологів та медійників обирають роботу у форматі фрілансу. Зачасту – у сфері копірайтингу. Як заробити початківцеві, котрий не має досвіду, портфоліо та зв`язків.
Теорія, або вивчай ринок
В час, коли інтернет-маркетинг розвивається семимильними кроками, необхідно знати, яких послуг, вмінь та навичок цей ринок потребує найбільше. Вивчи, досліди та проаналізуй останні тенденції. Обери формати, які зацікавили тебе та спробуй створити щось на такій же хвилі. Спробуй написати щось своє.
Знайди себе та свою тему
Проаналізувавши потреби ринку, визнач, які теми користуються найбільшим попитом, а в яких сферах – засилля пропозицій. Чітко виокрем свої сильні сторони та сферу інтересів. Краще бути якісним у вузькій ніші, аніж безрезультатно розпилюватись на все. Окрім того, рекламодавець просто не повірить людині, яка знає все. Таких просто не існує.
Не припиняй вчитись та розвиватись
Сформуй для себе підбірку успішних фахівців. Підпишись на них у соцмережах, часто такі люди діляться корисними та актуальними порадами на своїй сторінці.
Важливо розширювати свої вміння та конкурентоздатність на ринку. Окрім роботи з текстами, наприклад, можна освоїти таргет чи СММ. Це збільшить твої шанси на те, аби співпрацювати саме з тобою.
Будь грамотним
Не помиляється лише той, хто нічого не робить – це не із цієї історії. Кому захочеться співпрацювати із людиною, що постійно робить помилки у своїй основній роботі?
Під лежачий камінь вода не тече
Найбільший переляк кожної людини – відмова. Пам`ятаю свою першу співбесіду. Лякала не так розмова, а те, що мені можуть відмовити через брак досвіду чи недосконале портфоліо. Проте, робота до тебе сама не прийде, а портфоліо саме не наповниться.
Імідж йде попереду
Важливим доповненням до резюме є твій профіль у соцмережах. Подбай про імідж «людини, із якою захочеться співпрацювати». Погодься, ніхто не сприйме всерйоз копірайтера, скажімо, у сфері ІТ, якщо у нього на сторінці жодного слова про те, чим він займається. Натомість – фото кактусів, котиків та вірусні цитати із мережі.
Пропиши свій профіль: вкажи досвід роботи, вміння та навички. Вагомим плюсом будуть фото із тренінгів чи медіашкіл, відгуки клієнтів та успішні виконані кейси.
Немає досвіду? Твоїми першими замовниками можуть бути твої друзі. Замовлення для них ти можеш виконувати за півціни, безкоштовно або бартерно. Наприклад, ти пишеш тексти, а друг рекомендує тебе усім знайомим у своїй сфері, таким чином ти наповнюєш власне портфоліо.
Додай трішки креативу та пиши «для людей»
Копірайт та неймінг – це, передусім, вміння захопити текстом. У цьому форматі ти повинен не просто розповісти історію, а й зуміти продати її. У копірайті мало – просто використовувати ключові слова та розумні лексичні форми. Пам`ятай, для кого ти пишеш. Пиши просто, легко, цікаво та продавано.
Називай продукт так, аби він чіпляв за живе, змушував сфокусуватись саме на ньому. Виділи його серед інших. Мова – дуже багатий арсенал. Зумій ним скористатись так, аби він змусив твою аудиторію обрати у іфнострічці саме його.
Автор: RinaLanger