Між початківцями та досвідченими авторами існує одна незмінна схожість – труднощі в написанні перших рядків. Поява в голові окремих уривків майбутнього «витвору» без «старту» не зробить задумане реальним.
Вагомі фактори
Розглянемо декілька важливих моментів, які не завадило б враховувати перед написанням статті.
-
Відпочинок від попереднього заняття. Труд над творчим завданням вимагає «занурення» в інформацію. Чим довше виконується робота, тим глибше затягує творця, він частіше сумнівається. Тривалі роздуми можуть як покращити якість тексту, так і погіршити її.
-
Обставини, що відволікають. Напружена атмосфера зовсім не сприяє підбору влучних слів. Тією чи іншою мірою настрій автора матиме вплив на кінцевий результат. Захворювання значно знижують продуктивність праці будь-якої людини. Це також стосується розумової діяльності.
-
Наявність вільного часу. Коли на обдумування залишається декілька годин замість звичних 5–6, виконавець починає панічно записувати перші думки, що приходять у голову.
-
Складання короткого плану. Необхідно обміркувати, який вигляд та структуру буде мати майбутня стаття, на які ключові моменти потрібно звернути увагу читача. Пошук схожих статей, додаткової інформації на різних джерелах (електронних та паперових) надасть більше даних для роздумів.
Важливі хитрощі
Перед роботою над статтею треба «перезавантажитися»: добре відіспатися, прогулятися на свіжому повітрі, поспілкуватися з друзями, зайнятися спортом, послухати улюблену музику тощо.
Для підвищення концентрації слід вирішити проблеми, що здатні завадити цілковитому заглибленню в матеріал.
Уникнення проблем зі здоров’ям шляхом їх попередження, слідкування за перебігом хронічних хвороб та вчасне звернення до лікаря – чудовий спосіб зберегти власні сили.
Написання статті – доволі педантичне діло. Потрібен деякий час, щоб обдумати кожне слово, розглянути інші варіанти подачі матеріалу, перевірити правильність написаного. Не варто поспішати!
Відсутність слушних думок на початку роботи – не привід хвилюватися та впадати в паніку. Бажано підготуватися, створити всі необхідні умови. Муза прийде досить тихо та непомітно. Проґавивши цей момент через неготовність, можна втратити шанс на удосконалення своїх здібностей. Звичайно, такий «промах» перетвориться на незамінний досвід, та це не є причиною нехтувати хоча б однією з можливостей.
Автор: ilariona