Для створення унікальної статті-огляду, зміст якої влаштує замовника і допоможе читачеві знайти в ній відповіді на необхідні питання, автор мусить дотримуватися цілої низки правил та прислухатися до багатьох порад. У даній статті розглянемо декілька з них.

1. Вивчення та аналіз теми

Перед тим як оформлювати статтю, автор повинен повною мірою опрацювати тему, яку описує. Основну інформацію бажано отримувати з надійних джерел – офіційних (у т. ч. – державних) та авторитетних видань. Як правило, в них міститься найбільш правдивий, упорядкований та змістовний контент. Додаткові відомості можна брати з інших електронних ресурсів (форуми, відгуки, блоги тощо). Якщо тема є вузькопрофільною, то для отримання деталей та консультацій бажано звернутися до експертів, консультантів та фахівців для розкриття питання в необхідній галузі. Перевагою для автора буде опрацювання іноземних видань. У разі, якщо статтю необхідно написати на основі власних вражень чи спостережень, об'єкт огляду мусить бути описаний з погляду незалежного оцінювача. Даний етап оформлення статті-огляду займає левову частку часу, але є його незамінною частиною.

2. Фільтрування та упорядкування опрацьованої інформації

Після опрацювання матеріалу на задану тему автору необхідно вибрати найголовніше та найцікавіше з отриманої інформації. Оскільки стаття-огляд мусить бути унікальною, перед написанням бажано ознайомитись із роботами інших авторів на задану тематику і доповнити свою статтю тим контентом, якого в інших ще не було. Чітко впорядкований, відфільтрований та доповнений матеріал буде ознакою того, що при написанні даної статті автор опрацював тему глибше та детальніше ніж інші. При оформленні статті рекомендовано застосовувати загальноприйняті списки та категорії щодо теми огляду. Залишати в статті треба те, що дійсно несе в собі зміст.

3. Формування структури статті

Досвідчені автори перед написанням статті-огляду спершу формують її структуру. У такому випадку процес написання перетворюється на відтворення думок в електронному вигляді, але такі навички найчастіше розвиваються з багаторічним досвідом. Попри відомі загальноприйняті стандарти оформлення, статті-огляди мають різні структури в залежності від теми написання. Стандартний огляд складається з наступних частин:

  • вступ;

  • опис теми (класифікація, вид, тип тощо);

  • детальний огляд елементів (особливості характеристик, частин);

  • власні враження (за необхідності);

  • порівняння з аналогами, аналітика;

  • висновки.

Не забуваємо вставляти світлини та картинки в потрібних місцях. Це є незамінною частиною статті.

4. Оформлення матеріалу

Постійно поповнюйте власний словниковий запас. Старайтесь подавати матеріал у повній мірі, але доступно та легко для сприйняття непідготовленим читачем. Аналізуйте роботи інших авторів, формуйте та вдосконалюйте власний стиль написання. Читайте літературу, що допоможе підвищити рівень професійних навичок та, відповідно, робіт.

5. Рецензія та перевірка експерта

Якщо матеріал вимагає детального огляду та серйозного підходу до публікації, перед надсиланням статті-огляду замовнику бажано надіслати її на перевірку експерту та коректору. Додаткове редагування ніколи не буде зайвим. Аналізуйте та виправляйте свої помилки, робіть висновки. Вдосконалюйте свої навички, і з часом вдосконалиться також рівень написання.

Автор: Themetalchord

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter